RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
„Moje Małe Mistrzostwa” 2016 za nami 31 maja 2016

Trzecia edycja „Moich Małych Mistrzostw” za nami. W tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji „Akademia 2012” w Suwałkach zorganizowało turnieje w trzech miastach: Ełku, Olecku i Suwałkach, w których wzięło udział niemal 500 dzieci z 12 drużyn z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W tegorocznej edycji został pobity rekord strzelonych goli w całej historii „Moich Małych Mistrzostw”!

„Moje Małe Mistrzostwa” to cykl imprez organizowanych od 2014 roku w formie pikniku rodzinnego na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Pomysłodawcą projektu jest były bramkarz reprezentacji Polski, Wojciech Kowalewski, obecnie Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji „Akademia 2012” w Suwałkach.

Głównym wydarzeniem każdej z imprez jest turniej dla 8-letnich piłkarzy i piłkarek, w którym uczestniczy 12 dwunastoosobowych drużyn. Turniej przeprowadzany jest w systemie FUNino, stworzonym przez Horsta Weina, który polega na grze dwóch 3-osobowych drużyn na boisku o wymiarach 25x25m, na cztery bramki 1,8×1,2m, ze zmianami w systemie hokejowym. Celem gier w tym systemie jest przede wszystkim rozwijanie inteligencji piłkarskiej u dzieci. Dzięki uproszczonym zasadom oraz małej ilości graczy na boisku oraz stosunkowo małej przestrzeni gry, gracze uczą się dużo łatwiej, szybciej, a przede wszystkim odbywa się to bez zbytniej ingerencji trenera. W grze Funino to gracz jest najważniejszy, a istotą są jego osobiste decyzje oraz sposób rozumienia gry na boisku.

W tym roku „MMM” odbyły się w Ełku (14 maja), Olecku (21 maja) oraz w Suwałkach (28 maja). We wszystkich trzech miastach pojawili się przedstawiciele RESO. Miło się patrzy na młodych zawodników, którym gra w piłkę daje tyle radości i satysfakcji – powiedział Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o. Powodów do zadowolenia było wiele, ponieważ w tegorocznej edycji „Moich Małych Mistrzostw” padło ponad 1000 goli, co jest rekordem w całej historii turnieju!

„Moje Małe Mistrzostwa – 2016” były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dofinansowania zadań z zakresu promocji aktywności fizycznej i sportu dla wszystkich, w tym dzieci i młodzieży. Patronat sportowy nad projektem objął Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Projekt był również współfinansowany z budżetów miasta Ełku i Suwałk. Ponadto swoje wsparcie zapewniły lokalne firmy. RESO Europa Service Sp. z o. o. była sponsorem głównym całego wydarzenia.