RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Od dziś funkcjonują nowe wzory Zielonej Karty w Panelu Agenta 01 lipca 2021 14:52

Zmienia się ułożenie druku, a także wymogi dotyczące posiadania odpowiedniego blankietu do wydrukowania polisy. Od 1 lipca, korzystając z Panelu Agenta, wystarczą do wystawienia polisy zwykłe kartyki A4.

Dotychczas dokumenty do wydruku Zielonej Karty wymagały odpowiedniego przygotowania. Obowiązkiem po stronie Ubezpieczycieli było zadrukowanie tylnej części karty informacjami dotyczącymi lokalizacji poszczególnych Biur Systemu Zielonej Karty w poszczególnych krajach. Dodatkowo, blankiet był perforowany w odpowiedni sposób.


PBUK, chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom Klientów i Agentów, uprosił format dokumentu. Aktualnie, nowy wzór jest w formacie A4 i nie wymaga on wykonania specjalnej perforacji wzdłuż blankietu. Nie ma konieczności również jego farbowania na zielono. Teraz dokumenty będą biało-czarne. Zniesiono także obowiązek nadruku informacji dotyczących lokalizacji Biur.


W konsekwencji, taki format pozwala Agentom na wydrukowanie polisy na zwykłym białym papierze A4. Dodatkowo, dokument nie musi być rozdzielany na 4 części, a tylko na dwie. Wprowadzone rozwiązania mają ułatwić weryfikację Zielonej Karty, gdzie często przez perforację dokumenty ulegały uszkodzeniu i sprawiały problemy z jego odczytaniem. Rozwiązanie zaoszczędzi również dodatkowych problemów związanych z odpowiednim włożeniem kartki do drukarki.