RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
25 lat Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin – RESO Gala Karate 08 listopada 2016

Za nami wieczór pięknych sportowych wrażeń, emocji i niesamowitych przeżyć związanych z Jubileuszem 25-lecia Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. 5 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się „RESO Gala Karate”. Przed wspaniałą suwalską publicznością zaprezentowali się niemal wszyscy członkowie Suwalskiego Klubu Karate, począwszy od pięciolatków, skończywszy na seniorach. Oprócz nich wystąpiło 14 topowych zawodników karate kyokushin w Polsce. RESO Europa Service była Złotym Sponsorem wydarzenia.

„RESO Gala Karate” była widowiskiem zorganizowanym z okazji jubileuszu 25-lecia Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Podczas sobotniego wieczoru w siedmiu walkach zaprezentowało się 14 topowych zawodników karate kyokushin w Polsce. Byli wśród nich medaliści mistrzostw Polski i Europy. W każdym pojedynku wystąpił zawodnik suwalskiego Klubu Karate, z drugiej zaś strony walczyli przedstawiciele klubów z całej Polski – z Ełku, Konstancina Jeziornej, Krosna, Krakowa, Wrocławia i Szczytna.

W przerwie walk publiczność miała okazję zobaczyć liczne pokazy karate, w których wystąpili członkowie i instruktorzy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin: walki reżyserowane, pokazy kata, a także Tameshiwari, czyli pokaz łamania desek i pustaków.

Po czwartej walce wieczoru rozpoczęła się część jubileuszowa, podczas której każda osoba z ponad tysięcznego tłumu zebranego w hali OSiR została poczęstowana tortem. Były gratulacje, słowa uznania oraz życzenia od gości Gali.

W Suwałkach karate to nie tylko sport, to nie tylko dyscyplina sportowa, ale coś więcej. Karate w wykonaniu rodziny Państwa Krejpcio to również wychowanie poprzez sport. Jak widzimy, tyle lat przepracowanych pięknie z dziećmi i młodzieżą przynosi pewne owoce – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, który objął Patronat Honorowy nad „RESO Galą Karate”.

Podczas sobotniego wieczoru w siedmiu walkach wzięli udział: Damian Biłbak z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin (SKKK) i Patryk Karpiński z Ełku, Daniel Biłbak z SKKK i Daniel Sternik z Konstancina-Jeziornej, Michał Karpowicz z SKKK i Filip Szeller z Krosna, Sebastian Biłbak z SKKK i Krzysztof Krupa z Dzierżoniowa, Wojciech Żytkiewicz z SKKK i Tomasz Wloczyk z Wrocławia, Mateusz Muczyński z SKKK i Adrian Staszewski ze Szczytna oraz Mateusz Krejpcio z SKKK i Marcin Krupa z Dzierżoniowa. Swoje walki wygrali Daniel Biłbak, Wojciech Żytkiewicz oraz Mateusz Krejpcio. Pozostałe pojedynki zakończyły się remisem. Oznacza to, że podczas „RESO Gali Karate” suwalscy karatecy byli niepokonani.

Suwalski Klub Karate Kyokushin został założony w listopadzie 1991 roku. Od tego momentu klub zdobył 21 medali Mistrzostw Europy i 117 Mistrzostw Polski. Założycielem, prezesem oraz głównym trenerem klubu jest Marek Krejpcio, któremu pomagają sensei Dariusz Anuszkiewicz, wiceprezes i instruktor, sempai Beata Krejpcio, sekretarz klubu, a także pozostali instruktorzy: sensei Marcin Wasilewski oraz sempai Natalia Kinga Krejpcio, która – jak sama określiła – szkoli „dumę i nadzieję klubu”, a więc dzieci od 5 do 7 roku życia. W Suwalskim Klubie Karate trenuje obecnie około 200 osób.

W ciągu 25 lat z Suwalskiego Klubu Karate wyszło wielu mistrzów, ale jeszcze więcej wychowano tam przyzwoitych i uczciwych ludzi. Jest to bardzo ważny aspekt klubu, bowiem odgrywa on ogromną rolę w życiu społecznym wielu suwalczan – powiedział Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service. Całemu Suwalskiemu Klubowi Karate należą się duże słowa uznania za sukcesy sportowe oraz wychowawcze. Ponadto chciałbym pogratulować samej Gali, która moim zdaniem była najlepiej zorganizowaną galą sportów sztuki walki, jaka kiedykolwiek odbyła się w tej części Polski – zakończył Prezes RESO.

Fot. Marcin Tylenda (niebywalesuwalki.pl).