RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Nowa świetlica dla dzieci w suwalskim szpitalu 01 czerwca 2016

1 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Świetlica została odremontowana i unowocześniona dzięki zaangażowaniu Kamila i Małgorzaty Laurynów, którzy zainicjowali zbiórkę funduszy na ten cel. Swoją cegiełkę w wyposażenie ulubionego miejsca dzieci w suwalskim szpitalu dołożyła RESO Europa Service.

W ostatnich kilku latach Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach przeszedł dużą metamorfozę. Budynek został odremontowany na zewnątrz, jak również wewnątrz. Zdecydowana większość oddziałów została zmodernizowana, w estetycznych pomieszczeniach pojawił się nowy sprzęt. Duże zmiany zaszły również na oddziale pediatrycznym, który w zeszłym roku przeszedł gruntowny, warty 6 mln złotych remont. Szpital uzyskał pełne finansowanie inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, jednak prace nie obejmowały wówczas remontu i wyposażenia świetlicy dla dzieci, na którą trzeba było czekać do 1 czerwca 2016 roku.

Właśnie dziś udało się oddać do użytku ulubione miejsce dzieci na oddziale pediatrycznym w suwalskim szpitalu. Dzięki inicjatywie Kamila i Małgorzaty Laurynów udało się zebrać finansowanie na przeprowadzenie remontu. Na apel odpowiedziało wiele firm, w tym RESO Europa Service, które dołożyły swoją cegiełkę i finansowo wsparły inwestycję. Dziś mogliśmy zobaczyć efekty prac.

– Remont i wyposażenie szpitalnej świetlicy dla dzieci to szczytny cel, który udało się zrealizować. Pomieszczenie prezentuje się rewelacyjnie, bije z niego pozytywna energia. Na twarzach dzieci, które już dziś bawiły się w tym miejscu, widać było ogromną radość. I właśnie to jest w tym wszystkim najważniejsze – powiedział Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, który odwiedził nowe pomieszczenie na oddziale pediatrycznym w suwalskim szpitalu.