RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Podsumowanie 2015 roku w RESO 08 stycznia 2016

Rok 2015 przejdzie do historii jako kolejny okres zawirowań na polskim rynku ubezpieczeniowym, ale będzie się także kojarzyć z Jubileuszem 10-lecia RESO oraz kolejnymi nowymi wyzwaniami podjętymi przez suwalską spółkę. Rozbudowa sieci sprzedaży, nowe produkty, wprowadzenie i rozwój innowacyjnej formy pozyskiwania ubezpieczeń na raty, nienaganna likwidacja szkód, poprawa kanałów komunikacji czy zaangażowanie w akcje społeczne – z tym wszystkim mieliśmy do czynienia w ciągu minionych 12 miesięcy.

W 2015 roku przedstawiciele RESO, na czele z Bronisławem Woźnialisem, zadbali o pozytywne relacje z Agentami, organizując kilka spotkań w Regionach oraz bezpośrednio odwiedzając swoich Partnerów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sieć sprzedaży RESO rozrosła się do 3458 osób, co oznacza 25-procentowy wzrost w porównaniu z 2014 rokiem. Powołano również nową komórkę wewnątrz struktur Departamentu Sprzedaży RESO – VIP Serwis, która odpowiada za obsługę Agentów VIP.

W minionym roku RESO wzbogaciła swoją ofertę. Nowe produkty to przede wszystkim wyczekiwane Auto Casco oraz ubezpieczenia skierowane do podmiotów z branży medycznej. Wprowadzenie AC uzupełniło naszą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, czyniąc ją kompletną. Ubezpieczenie szpitali to OC Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą oraz Biznes Pakiet, który stanowi kompleksową ochronę posiadanego majątku. Pomimo wojny cenowej trwającej na rynku ubezpieczeń, RESO dobrze poradziło sobie z przeciwnościami. Dotychczasowe analizy Departamentu Sprzedaży wskazują na wzrost w zebranym przypisie. Przy sprzedaży ubezpieczeń w systemie ratalnym RESO zanotowała 7-krotny wzrost na przestrzeni 12 miesięcy.

W 2015 roku RESO Europa Service rozpoczęła budowę sieci wypożyczalni samochodów oraz warsztatów naprawczych, w celu zapewnienia klientom możliwości skorzystania z usług najmu pojazdu zastępczego w przypadku likwidacji szkód zgłoszonych z OC sprawcy. Opublikowany w listopadzie raport Rzecznika Finansowego potwierdził, że BTA oraz RESO mają bardzo wysoką jakość obsługi likwidowanych szkód. Posiadając ok. 0,9% udziału w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, na działalność BTA wpłynęło jedynie 8 skarg, co stanowi 0,095% ogólnej liczby skarg z zakresu działu II.

Podczas ostatnich 12 miesięcy RESO ulepszyła kanały komunikacji. Przeprowadzono gruntowną modernizację centrali telefonicznej, uruchamiając przy tym dodatkowy numer telefonu komórkowego. W celu ułatwienia kontaktu Klientom z konsultantami RESO, na stronie internetowej pojawiły się również elektroniczne formularze zgłoszenia szkody oraz reklamacji.

RESO uczestniczyła również w wielu akcjach społecznych. Byliśmy zaangażowani w zorganizowany przez Stowarzyszenie „Akademia2012”projekt „Moje Małe Mistrzostwa 2015”, który odbywał się w sześciu miastach: Sejnach, Augustowie, Gołdapi, Olecku, Ełku oraz w Suwałkach. Podczas 6 dni meczowych w turnieju wzięło udział łącznie niemal 600 dzieci. Wspieraliśmy również ogólnopolskie zawody w wakeboardingu – RESO WAKE CUP, które odbyły się w lipcu w Szczecinie, oraz V Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. W 2015 roku RESO została Sponsorem Generalnym suwalskich amatorskich rozgrywek w piłce nożnej halowej, które od sezonu 2015/2016 przyjęły nazwę RESO Suwałki Football League.

Rok 2015 zostanie również zapamiętany w związku z wyróżnieniami, które otrzymała RESO oraz Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu.

Na początku października Bronisław Woźnialis został wyróżniony przez Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera RP oraz Ministra Gospodarki, odznaczeniem Srebrnego Krzyża Zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród uhonorowanych osób znalazło się 10 osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie Suwałk i okolic. Zaś pod koniec listopada RESO została nagrodzona podczas Wielkiej Gali „Polska Przedsiębiorczość 2015” dwoma wyróżnieniami: I Nagrodą w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Usługi Ubezpieczeniowe oraz Nagrodą Specjalną w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Firma. Nominację w tej kategorii otrzymały firmy, które działają na polskim rynku przynajmniej od 10 lat.