RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Uwaga na drodze w okresie świątecznym 21 grudnia 2015

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji, podczas okresu świątecznego jesteśmy bardziej narażeni na nieprzewidziane sytuacje drogowe. W tym czasie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu, a także często ze słabszymi warunkami pogodowymi i pijanymi kierowcami, co w konsekwencji powoduje większe prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji. Podpowiadamy, jak można zabezpieczyć się przed ewentualnym niebezpieczeństwem lub zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ryzyka.

W 2014 roku podczas trzech świątecznych dni doszło do 229 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 301 zostało rannych. Wypadków było o połowę więcej niż w 2013 roku – wynika z policyjnych statystyk.


Policyjne statystyki drogowe w święta Bożego Narodzenia (24-26 grudnia)
Rok Wypadki Zabici Ranni Nietrzeźwi kierowcy
2010 125 10 176 589
2011 204 31 194 671
2012 153 17 191 455
2013 154 17 174 567
2014 229 30 301 584

Dane: Policja

Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo?

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek za kierownicą, odpowiedzialna i uważna jazda czy zimowe opony mogą nie wystarczyć, by spokojnie pokonać trasę w okresie świątecznym. Aby zabezpieczyć siebie oraz swoich pasażerów warto zadbać o dodatkowy pakiet ubezpieczeń.

W pierwszej kolejności należy zadbać o obowiązkowe OC komunikacyjne. Jak niedawno informowaliśmy, od 1 stycznia 2016 roku wzrosną kary za brak OC. Właściciel samochodu osobowego nieposiadający tego ubezpieczenia powyżej 14 dni zapłaci 3700 zł kary. To jednak może okazać się mniejszym wydatkiem, niż ewentualny zwrot odszkodowania, który będzie konieczny, jeśli spowodujemy wypadek nie posiadając OC.

Ubezpieczenie OC chroni tylko osoby poszkodowane z naszej winy. Chcąc zapewnić również sobie odpowiednie ubezpieczenie możemy skorzystać z takich produktów jak Auto Casco, Assistance czy NNW.

Ubezpieczeniem Auto Casco objęte są szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia. Odszkodowanie z tego produktu przysługuje właścicielowi pojazdu, który doznał szkody. W przypadku wypadku z naszej winy to właśnie dzięki Auto Casco naprawimy nasz pojazd nie ponosząc przy tym kosztów.

Assistance to pomoc podczas podróży. W jego zakres wchodzi organizacja i pokrycie kosztów holowania i parkowania ubezpieczonego pojazdu na terytorium Polski, koniecznych z powodu jego uszkodzenia. Produkt ten zapewnia całodobową pomoc w przypadku kolizji lub awarii naszego samochodu na terenie całego kraju.

Ubezpieczenie NNW kierowców i pasażerów zapewnia wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Produkt ten obejmuje świadczenie w razie powstania całkowitego lub częściowego trwałego uszczerbku na zdrowiu albo w razie śmierci ubezpieczonego. Dzięki NNW możemy liczyć między innymi na zwrot kosztów leczenia, jeśli będzie ono konieczne.

Kolejnym produktem ubezpieczeniowym, o którym warto pamiętać nabywając polisę, jest Auto Szyby, dzięki któremu możemy liczyć na zwrot kosztów naprawy lub wymiany szyb w naszym pojeździe, gdy zostaną one uszkodzone.

Poszczególne produkty możemy kupić osobno, jednak najbardziej opłacalne będzie wykupienie kompleksowego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych. Posiadając szeroki zakres ubezpieczenia z pewnością nasze święta będą spokojniejsze i bezpieczniejsze.