RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Sprzedaż ubezpieczeń na raty coraz popularniejsza 23 listopada 2015

Podczas Jubileuszu 10-lecia RESO Cezary Świerszcz, Prezes Zarządu BACCA przypomniał, że urodziny naszej firmy nie były jedyną rocznicą, którą obchodziliśmy w październiku 2015 roku. Rok temu RESO, BTA oraz BACCA rozpoczęły współpracę, której efektem jest innowacyjny sposób zakupu ubezpieczeń. Po dwunastu miesiącach nadszedł czas, aby dokonać podsumowania dotychczasowej kooperacji trzech partnerów.

Wspólna oferta RESO, BTA i BACCA dotyczy płatności ratalnych przy nabyciu ubezpieczeń komunikacyjnych BTA. Wszystkie płatności obsługuje BACCA – lider rynku finansowania ubezpieczeń w Polsce. Uruchomienie ratalnej sprzedaży jest możliwe po jednym kliknięciu w kalkulatorze sprzedaży online w Panelu Agenta. System automatycznie przygotowuje polisę oraz odpowiednią dokumentację. Korzystając z oferty ubezpieczeń na raty Klienci nie muszą wpłacać składki przy zawieraniu polisy. Harmonogram spłat określa termin płatności pierwszej raty dopiero po 20 dniach od dnia zawarcia polisy, natomiast polecenie przelewu powoduje, że Klienci nie muszą martwić się o dokonywanie wpłat – te są uiszczane automatycznie z konta bankowego. W dowolnym czasie można również przerwać polecenie zapłaty i bezpośrednio wpłacać kolejne raty na rachunek bankowy BACCA.

Możliwość zakupu produktów ubezpieczeniowych na raty jest świetną opcją zwłaszcza dla osób, dla których jednorazowa zapłata wysokiej składki za polisę mogłaby nadszarpnąć domowy budżet.

W ciągu roku przypis polis sprzedanych w systemie ratalnym BACCA powiększył się ponad siedmiokrotnie. W październiku 2014 roku wyniósł on 31.267,96 zł, zaś rok później 221.457,93 zł. W szczytowym momencie osiągnął wartość ponad ćwierć miliona złotych (lipiec 2015 roku). Liczba sprzedanych polis wzrosła z 48 w październiku 2014 roku do 331 polis w październiku 2015 roku. Przybyło również Agentów, którzy proponują tę dogodną formę płatności swoim Klientom.

Cieszymy się, że pomimo trudnych początków, udało nam się wzbudzić zainteresowanie sprzedażą ratalną BACCA sporą liczbę naszych Klientów i Sprzedawców. Agenci, których przekonaliśmy do projektu „ubezpieczeń na 11 rat”, coraz aktywniej oferują produkty ubezpieczeniowe BTA w płatności ratalnej. Jednocześnie swoim optymizmem „zarażają” kolejnych Sprzedawców. Między innymi dlatego cały czas wdrażamy nowe produkty do oferty – ostatnio dołączyliśmy Auto Casco. Korzystanie z opcji płatności w systemie ratalnym BACCA umożliwiamy wszystkim, którzy chcą efektywnie planować swoje wydatki i nie nadwyrężać rodzinnego portfela. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy rozwijać tę formę sprzedaży produktów ubezpieczeniowych tak dynamicznie, jak miało to miejsce przez ostatnich 12 miesięcy – powiedziała Inga Powichrowska, p. o. Dyrektora Departamentu Sprzedaży RESO Europa Service.

RESO rozpoczęła kampanię informacyjną dotyczącą współpracy z BACCA w zakresie sprzedaży produktów ubezpieczeniowych BTA. Na początku października br. do Kierowników Sprzedaży Regionów trafiły nowe plakaty informujące o partnerstwie RESO, BTA oraz BACCA, które docelowo mają pojawić się u naszych Agentów na terenie całej Polski. Ponadto do każdego agenta trafi również instrukcja sprzedaży polisy Auto Pakiet w systemie ratalnym BACCA, której prace są na ukończeniu.