RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Rozpoczyna się Suwałki Blues Festival. Już dziś RESO Blues Night 11 lipca 2019

Suwałki Blues Festival od lat może pochwalić się znakomitym programem pełnym koncertów bluesowych gwiazd. Tegoroczna edycja nie będzie pod tym względem inna. Kilka scen plenerowych, wieczorne klubowe granie i zaledwie kilka chwil po ich zakończeniu śniadania na bluesową nutę. 4 dni bluesowego święta już od dziś! Zaczynamy koncertem otwarcia w SOK oraz RESO Blues Night w Rozmarino, gdzie wystąpi zespół Artura Stępnia – Art Blues Band.

Koncerty plenerowe

W tym roku organizatorzy zapraszają na koncerty plenerowe na czterech scenach: ustawionej na placu M. Konopnickiej, zlokalizowanej przy Ratuszu na ul. Kościuszki, ukrytej pośród zieleni parku Konstytucji 3 Maja oraz sąsiadującej z Aleją Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej. Wystąpią na nich m. in. Kenny Wayne Shepherd Band, The Allman Betts Band, Lucky Peterson, Ronnie Baker Brooks czy The Cash Box Kings (wszyscy z USA).

Koncerty klubowe

Tradycyjnie bluesa w swojej karcie wieczornej i śniadaniowej będą miały suwalskie kluby. Nie tylko muzyczny apetyt zostanie zaspokojony w Rozmarino, Piwiarni, Browarze Północnym, Black Pub Komin i OPEN Suwalszczyzna. Śniadania bluesowe rozpoczynają się o godz. 11:00 (wstęp wolny), a koncerty klubowe o godz. 22:30.

Namiot bluesowy

Tegoroczną nowością będzie Namiot bluesowy, który znajdować się będzie przy ul. Noniewicza 57a. Wybrzmiewać w nim będą wieczorne koncerty klubowe w piątek (zespół Shade of White z Białorusi), sobotę (Gęsia Skórka Blues Band z Polski) oraz niedzielę (Age Blues Band z Litwy). Początek koncertów o godz. 22:30.

Po koncertach klubowych oraz w Namiocie bluesowym odbędzie się jam session.

RESO Blues Night

RESO Europa Service po raz trzeci została sponsorem Suwałki Blues Festival – największego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. Dzięki owocnej współpracy spółki z Suwalskim Ośrodkiem Kultury pierwszego dnia festiwalu odbędzie się RESO Blues Night. Jest to wydarzenie, podczas którego wystąpi suwalska grupa Piano Blues Band oraz gwiazda wieczoru – Art Blues Band, czyli radomski zespół Artura Stępnia, członka zarządu RESO Europa Service i Dyrektora Balcia Insurance SE Oddział w Polsce.

Art Blues Band ma w swoim repertuarze znane standardy bluesowe, utwory z klasyki muzyki rockowej oraz własne kompozycje.

Zespół powstał w 2018 roku, a tworzący go radomscy muzycy (Krzysztof Szczęśniak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Artur Walczak – skrzypce, śpiew, Artur Stępień – gitara, Wojciech Koptas – gitara basowa, Bogusław Stępień – perkusja) występowali lub aktualnie występują w takich zespołach jak Ira, Heaven Blues, Pod Strzechą, Yate oraz kabaret Fajf.

To dla nas wielka przyjemność i satysfakcja, że drugi rok z rzędu możemy zagrać na tak dużej i prestiżowej imprezie bluesowej, na której w poprzednich edycjach występowało wiele gwiazd światowego bluesa, w tym m.in. The Original Blues Brothers Band, Joe Bonamassa, Eric Burdon and the Animals i wielu innych uznanych wykonawców tego gatunku muzyki – mówi Artur Stępień, gitarzysta i inicjator powstania zespołu.

RESO Blues Night rozpocznie się w czwartek (11 lipca) o godz. 23:00 w Rozmarino. Po godzinie gry Piano Blues Band, na scenie pojawi się Art Blues Band.

Bilety na RESO Blues Night rozeszły się jak świeże bułeczki i nie są już dostępne od dłuższego czasu. Jednak wszyscy ci, którzy chcieliby posłuchać zespołu Dyrektora Stępnia, będą mieli taką możliwość dzień później. Art Blues Band wystąpi bowiem ponownie w piątek (12 lipca) o godz. 15:00 na otwartej scenie na Placu im. M. Konopnickiej w centrum Suwałk.