RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Już za tydzień RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania 28 czerwca 2019

W dniach 6-7 lipca odbędzie się największe biegowe wydarzenie roku w północno-wschodniej Polsce – RESO Suwałki 10,5. Będą to historyczne, bo ostatnie zawody na dystansie ćwierćmaratonu. Poza tym rywalizacja odbędzie się na innych dystansach. Z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy, wysokiego poziomu sportowego, dynamicznej muzyki oraz świetnej atmosfery.

Harmonogram zawodów
Zawody RESO Suwałki 10,5 rozpoczną się o godz. 16:00 od rywalizacji dzieci w ramach ZWM Dojnikowscy Biegi Pełne Energii. Zaczniemy od Biegu Krasnoludków (przedszkolaków z rodzicami, roczniki 2012-2016) oraz biegów uczniów szkół podstawowych (dystans 600 m dla roczników 2009-2011 oraz 900 m dla roczników 2004-2008).

Następnie o godz. 17:30 odbędzie się Bajkowy bieg charytatywny na dystansie 1 km, w którym mogą wziąć udział absolutnie wszyscy. W tym biegu liczy się przede wszystkim integracja uczestników: dzieci, dorosłych, seniorów, osób pełnosprawnych i z dysfunkcjami.

Od godz. 18:00 na chwilę odpoczniemy od sportowej rywalizacji, a czas umili wszystkim Witek Muzyk Ulicy – charyzmatyczny artysta, który swoją dynamiczną muzyką pozytywnie nastroi wszystkich uczestników wydarzenia przed decydującymi biegami.

O godz. 19:30 rozpocznie się bieg na dystansie 3,5 km – „Suwalskie Debiuty”. Podczas tej rywalizacji równolegle wystartuje Bieg na cztery łapy (bieg z czworonogami organizowany we współpracy z Fundacją Zwierzęta Niczyje) oraz Suwałki Marsz! (nordic walking na dystansie 2 km).

Kulminacyjny moment wydarzenia, a zarazem bieg główny „Suwalska ćwiartka” rozpocznie się o godz. 21:00. Wówczas na linii startu zbierze się kilkuset uczestników historycznego, bo ostatniego biegu w Suwałkach na tym dystansie. Przypomnijmy, że od 2020 r. zawody odbywać się będą na dystansie 21 km pod nazwą RESO Suwałki Półmaraton.

W niedzielę (7 lipca) o godz. 9:00 odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”. Linię startu wyznaczono na Placu im. M. Konopnickiej w Suwałkach, natomiast meta znajdzie się na wyspie Zalewu Arkadia, gdzie na wszystkich uczestników czekać będzie przepyszna jajecznica.

Strefa Kibica RESO
RESO Suwałki 10,5 to nie tylko rywalizacja sportowa! Osoby, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegach, będą mogły dopingować pozostałych biegaczy. Co więcej – również mogą zwyciężyć, bowiem organizatorzy przygotują konkurs kibiców RS10,5.

Pracownicy RESO chcą włączyć się do walki o tytuł mistrzów kibicowania! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Strefy Kibica RESO, która będzie się znajdować w firmowym namiocie zlokalizowanym na Placu im. M. Konopnickiej tuż przy linii startu.

#PomaganiePrzezBieganie
Zawody RESO Suwałki 10,5 po raz drugi przyjmą charakter charytatywny. W zeszłym roku podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Bajka, a oprócz tego odbył się Bajkowy bieg charytatywny. W tym roku placówka może liczyć na jeszcze większą pomoc, a wszystko za sprawą RESO Europa Service!

Podczas tegorocznej edycji RS10,5 nasza firma przekaże na rzecz Bajki jedną złotówkę za każdy przebiegnięty kilometr przez wszystkich uczestników Suwalskich Debiutów (dystans 3,5 km) oraz Suwalskiej Ćwiartki (10,5 km). Zatem im więcej osób weźmie udział w biegach, tym większa kwota trafi na rzecz Bajki!

Każdy przebiegnięty kilometr będzie miał ogromną moc!

Co więcej, w Strefie RESO, która będzie zlokalizowana przy Placu im. M. Konopnickiej, będzie stał stacjonarny rower. Jest to atrakcja dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegach, jednak korzystać z niej będą mogli oczywiście także biegacze. Za przejechanie 5 kilometrów zapłacimy 5 złotych na rzecz Bajki!

Każdy, kto pokona ten dystans, otrzyma piękną opaskę z wyjątkowym hasłem – Pomaganie przez Bieganie. Opaska jest przepustką do wzięcia udziału w Biegu śniadaniowym na wyspę, który odbędzie się w niedzielę (7 lipca).

Opaskę będzie można również nabyć. Jej koszt to 5 złotych. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie oczywiście przekazany Bajce.

Więcej informacji na stronie zawodów – www.resosuwalkibieg.pl.

Foto: Krzysztof Karpiński