RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Czy warto nabyć home assistance? 06 czerwca 2019

Home assistance to usługa dostępna wraz z Dom Pakietem, czyli ubezpieczeniem domów i mieszkań. Czym jest i co daje ubezpieczonemu? Kiedy można z niej skorzystać? I czy warto ją nabyć?

Home assistance to dodatkowa usługa, którą możemy nabyć przy zakupie ubezpieczenia domu lub mieszkania. Polega ona na organizacji i pokryciu kosztów napraw w naszej nieruchomości i dotyczy awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania, alarmowej czy monitoringu, urządzeń grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz sprzętu AGD, RTV i komputerowego.

Assistance domowy jest coraz popularniejszy. Zdecydowana większość posiadaczy ubezpieczenia Dom Pakiet zdecydowała się na wzbogacenie swojej polisy o tę usługę. Wraz ze wzrostem świadomości klientów zwiększa się także ilość interwencji specjalistów delegowanych przez ubezpieczycieli.

Dzięki home assistance za relatywnie niskie pieniądze zapewniamy sobie pomoc fachowca w nieprzewidzianych sytuacjach. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że ubezpieczyciel zawsze musi odpowiedzieć na nasze wezwanie. Nie przejmujemy się zatem dostępnością specjalistów, zwłaszcza, gdy awaria przytrafi się w weekend lub święta. Co ważne – nie ponosimy przy tym kosztów za dojazd i usługę fachowca, a jedynie za część, którą trzeba wymienić.

Posiadanie home assistance gwarantuje szybką i skuteczną interwencję fachowca w przypadku awarii czy uszkodzenia w naszej nieruchomości. Balcia, jako ubezpieczyciel, pokrywa koszty tej usługi – powiedział Ireneusz Drzewiecki, manager ubezpieczeń majątkowych RESO Europa Service.

Poczucie komfortu

Posiadając usługę home assistance nie musimy martwić się, gdy coś się wydarzy. Gdy mamy problem w domu, to dzwonimy do ubezpieczyciela i zgłaszamy potrzebę skorzystania z usługi assistance. Po opisaniu awarii, Balcia wysyła do nas odpowiedniego specjalistę, który błyskawicznie pomoże rozwiązać problem.

Zdecydowanie warto nabyć home assistance, ponieważ daje nam ono poczucie komfortu. Nie musimy się niczym przejmować. W ramach usługi specjaliści są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możemy to sobie zapewnić za kilka złotych w skali roku – zakończył Drzewiecki.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia Dom Pakiet i Home Assistance znajduje się tutaj.