RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
RESO Suwałki 10,5 po raz ostatni. Od 2020 r. nowa formuła zawodów 07 maja 2019

W tym roku po raz ostatni odbędzie się RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, czyli „Suwalska ćwiartka” – największa impreza biegowa na suwalszczyźnie. Zawody odbędą się w nowym terminie podczas pierwszego lipcowego weekendu (6-7 lipca), tydzień przed Suwałki Blues Festival. Od 2020 r. zmieni się formuła wydarzenia – ćwierćmaraton zostanie zastąpiony przez półmaraton. Szczegóły przedstawiono na wczorajszej konferencji prasowej.

W konferencji uczestniczył m. in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, który podkreślił społeczny wymiar projektu. W RESO Suwałki 10,5 wzięło udział dotychczas 3,5 tysiąca biegaczy – dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkolna, dorośli, a także seniorzy. Wydarzenie integrowało różne grupy wiekowe, społeczne i zawodowe, wszak do rywalizacji stawali także przedstawiciele przedsiębiorstw. Bieg cieszył się rosnącym zainteresowaniem wśród kibiców, których z roku na rok pojawiało się coraz więcej.

Konieczne zmiany

Wzrost zainteresowania zawodami spowodował, że dotychczasowa trasa stała się niewydolna. Ustalony na niej limit uczestników był niższy od ilości osób zgłaszających gotowość do startu. Jak się również okazało, analiza preferencji biegaczy jednoznacznie wskazała, że interesują ich dłuższe dystanse niż ćwierćmaraton (10,5 km).

Po pierwszej edycji RESO Suwałki 10,5 powiedziałem, że Suwałki stać na imprezę biegową, w której weźmie udział 2 tysiące osób. Okazało się jednak, że na obecnym dystansie nie jesteśmy w stanie zorganizować biegu dla kilku tysięcy osób. Zmiana formuły i przekształcenie ćwiartki w półmaraton pomoże nam w osiągnięciu tego celu – powiedział podczas konferencji Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service.

Zmiana terminu zawodów i nowy partner

Dotychczasowe edycje RS10,5 odbywały się w pierwszą sobotę po Bożym Ciele. W tym roku wydarzenie rozpocznie się 6 lipca, a zakończy dzień później śniadaniowym biegiem na wyspę, gdzie na wszystkich biegaczy będzie czekać smaczna jajecznica.

Cieszę się, że termin biegu został przesunięty na początek wakacji. W tym okresie więcej osób może podróżować i skorzystać z okazji, by przyjechać do Suwałk na dwie największe imprezy w naszym regionie: biegi RESO oraz odbywający się kilka dni później Suwałki Blues Festival – dodał prezes suwalskiej spółki, która jest sponsorem obu wydarzeń.

Podczas konferencji prasowej podpisano porozumienie pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach a Suwalskim Ośrodkiem Kultury, organizatorem Suwałki Blues Festival. SOK dołączył do grona partnerów RESO Suwałki 10,5. Obie miejskie jednostki chcą wspólnie promować dwa organizowane przez siebie wydarzenia. Na mocy zawartej współpracy na trasie biegu powstanie specjalna muzyczna strefa kibicowania Suwałki Blues Festival, w której zagra zespół bluesowy. Będzie to świetna okazja do promocji największej imprezy bluesowej w Polsce, która odbędzie się tydzień później (11-14 lipca br.).

RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania odbędzie się 6 i 7 lipca 2019 r. W sobotę odbędą się biegi w ramach rywalizacji sportowej (wezmą w nich udział wszystkie grupy wiekowe – począwszy od przedszkolaków, skończywszy na seniorach). Dzień później odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”, który będzie miał charakter happeningu, a zakończy go wspólne śniadanie i integracja środowiska biegowego na wyspie na zalewie Arkadia w Suwałkach.