RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
RESO z własnym biurem detektywistycznym 10 kwietnia 2019

Od początku kwietnia 2019 r. RESO Europa Service prowadzi biuro detektywistyczne, które zostało utworzone w dziale bezpieczeństwa wewnętrznego. Obecnie w biurze jest zatrudnionych czterech detektywów, którzy oprócz walki z przestępczością ubezpieczeniową w przyszłości będą zajmować się także wyjaśnianiem spraw spoza branży.

W ciągu ostatnich kilku lat dział bezpieczeństwa wewnętrznego rozrastał się, a zatrudnione w nim osoby rozwijały swoje kompetencje. Każdy z pracowników działu ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w działalności dochodzeniowej i kryminalnej, a ich wiedzę udokumentowała zdobyta w zeszłym roku licencja detektywistyczna.

W 2015 roku suwalska spółka rozpoczęła wdrażanie nowych dobrowolnych produktów ubezpieczeniowych Balcia Insurance SE (m. in. Auto Casco i Biznes Pakiet). Rok później rozpoczął się okres, podczas którego RESO odnotowywała bardzo wysoką dynamikę sprzedaży. Obie sytuacje spowodowały wzrost zgłaszanych roszczeń, które były uznawane przez spółkę za wątpliwe. Analizą takich spraw zajmuje się dział bezpieczeństwa wewnętrznego RESO Europa Service, który w zeszłym roku był jedną z najskuteczniejszych komórek spółki.

Wiele spraw udało nam się skutecznie rozwiązać i udowodnić próbę wyłudzenia odszkodowania. W takich sytuacjach nie jest wypłacane odszkodowanie, a my składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – powiedział Andrzej Bałazy, kierownik działu bezpieczeństwa wewnętrznego RESO Europa Service.

Skuteczność działania, doświadczenie i wiedza pracowników DBW są na tak satysfakcjonującym poziomie, że władze RESO postanowiły wydzielić biuro detektywistyczne, które docelowo w przyszłości będzie zajmowało się także wyjaśnianiem spraw spoza branży ubezpieczeniowej.

Nasz dział bezpieczeństwa wewnętrznego ma duży potencjał. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Praca naszych detektywów może pomóc wielu osobom, które poszukują profesjonalistów w tym zakresie. Dlatego będziemy przygotowywać się do tego, aby niebawem otworzyć się na nowych klientów z zewnątrz – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service.