RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
14. Dywizjon obronił tytuł mistrzowski RESO Suwałki Football League 26 lutego 2019

Drużyna 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obroniła tytuł sprzed roku i ponownie zwyciężyła w rozgrywkach RESO Suwałki Football League. W miniony piątek odbyła się ostatnia kolejka amatorskiej ligi piłki nożnej halowej. Podsumowanie niemal czteromiesięcznych zmagań odbyło się w sobotę, 23 lutego, podczas Gali Mistrzów.

RESO Europa Service już po raz czwarty była sponsorem tytularnym amatorskich rozgrywek halowej piłki nożnej w Suwałkach. W sezonie 2018/2019 w RESO Suwałki Football League wzięło udział 14 drużyn, czyli o dwie więcej niż rok wcześniej. Podczas trzynastu kolejek łącznie rozegrano 91 spotkań, w których wystąpiło ok. 170 zawodników.

Kibice nie zawiedli

Miniona edycja RSFL cieszyła się większą popularnością także wśród kibiców. Rekordową frekwencję odnotowano 22 lutego 2019 r., gdy swój mecz rozgrywały zespoły 14. Dywizjonu oraz Elektromilu Rutki Tartak. Obie drużyny przystępowały do spotkania z szansą na końcowy triumf w rozgrywkach. Ta emocjonująca rywalizacja przyciągnęła na halę OSiR w Suwałkach kilkuset kibiców, którzy gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

O zaangażowaniu kibiców świadczyła również ich aktywność na profilu RSFL na jednym z portali społecznościowych, gdzie co tydzień głosowali na najlepszego zawodnika minionej kolejki.

Zadecydowała ostatnia kolejka

O końcowym układzie tabeli RSFL zadecydowały rozstrzygnięcia z ostatniej kolejki. W najciekawszym meczu całego sezonu 14. Dywizjon zremisował z Elektromilem Rutka Tartak 1:1, dzięki czemu utrzymał dwupunktową przewagę nad swoim bezpośrednim rywalem w walce o tytuł. Wojskowi okazali się niepokonani w całych rozgrywkach, potwierdzając, że zasługują na mistrzostwo.

We wszystkich poprzednich edycjach rozgrywek mieliśmy do czynienia z tzw. klątwą mistrza, gdy zwycięzcy poprzednich edycji nie zgłaszali się do udziału w kolejnym sezonie. W sezonie 2018/2019 udało się zakończyć tę nieszczęsną tradycję.

Za nami kolejny sezon RESO Suwałki Football League, który z kilku powodów był wyjątkowy. Po pierwsze w końcu udało się zakończyć klątwę mistrza. Tym razem 14. Dywizjon stanął do walki, a co więcej – udało mu się obronić tytuł, co z pewnością było trudniejsze, niż pierwszy triumf. Wyjątkowe były również okoliczności zdobycia tego tytułu. Terminarz nas rozpieścił, w ostatniej kolejce zmierzyły się dwie drużyny, które przystępując do meczu miały szanse na końcowe zwycięstwo w lidze. Do ostatnich chwil towarzyszyły nam ogromne emocje – powiedział Tomasz Szyszko, rzecznik prasowy RESO Europa Service Sp. z o. o. RESO Suwałki Football League stała się sportową marką na Suwalszczyźnie. Cieszę się, że spółka RESO Europa Service uczestniczyła w tym projekcie już po raz czwarty jako sponsor tytularny – zakończył Szyszko.

Tabela oraz szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek RESO Suwałki Football League znajdują się na stronie www.footballsuwalki.pl.

Kolejna edycja RESO Suwałki Football League rozpocznie się w połowie listopada 2019 r.