RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Jaki wybrać wariant ubezpieczenia assistance? 08 sierpnia 2018

Polacy coraz chętniej decydują się na zakup polisy assistance komunikacyjnego. Wynika to z coraz większej świadomości oraz przekonania, że dobra polisa może okazać się dużym ułatwieniem podczas podróży. Przed zakupem ubezpieczenia assistance warto zastanowić się, który wariant będzie dla nas optymalny.

Ubezpieczenie assistance komunikacyjne zapewnia pomoc techniczną w przypadku problemów z autem. Jest dopełnieniem ubezpieczenia OC lub Auto Casco, w pakiecie z którymi cenowo prezentuje się bardzo korzystnie.

Ochroną ubezpieczeniową – w zależności od wariantu ubezpieczenia – objęte są zdarzenia wynikające z wypadku, awarii lub unieruchomienia. Zakres wybranego przez nas wariantu assistance decyduje o tym, na jaką pomoc możemy liczyć w przypadku wystąpienia zdarzenia.

Gdy zatem stoimy przed wyborem oferty, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jakie dystanse pokonujemy autem w skali roku, czy planujemy dalszą podróż, czy wyjeżdżamy także poza granice kraju, a także w jakim stanie technicznym jest nasz pojazd. Przeanalizowanie tych kwestii ułatwi nam wybór wariantu ubezpieczenia assistance, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Przy wyborze wariantu pomogą nam pośrednicy ubezpieczeniowi, którzy od 1 października będą prawnie zobowiązani do właściwej identyfikacji i analizy rzeczywistych potrzeb swoich klientów. Wówczas w życie wejdzie dyrektywa o dystrybucji ubezpieczeń, której głównym celem jest zapewnienie odpowiedniej ochrony klientom zawierającym umowę ubezpieczenia. Krótko mówiąc – polisa i zakres ubezpieczenia mają być uszyte na miarę konkretnego klienta. Zawarcie umowy ubezpieczenia będzie poprzedzone uzyskaniem przez dystrybutora istotnych informacji od klienta.

W ofercie RESO Europa Service Sp. z o. o. znajdują się trzy warianty ubezpieczenia assistance: podstawowy, rozszerzony i maksymalny. Na który powinniśmy się zdecydować?

Wariant podstawowy

Jeżeli korzystamy z pojazdu sporadycznie lub przemieszczamy się na krótkich odcinkach (np. z domu do pracy lub na zakupy), wówczas powinien nam wystarczyć assistance w wariancie podstawowym. Dzięki niemu możemy liczyć na pomoc w przypadku kolizji drogowej polegającą m. in. na naprawie na miejscu zdarzenia czy holowaniu z limitem 100 km auta oraz przyczepy, jeżeli była ciągnięta przez pojazd. Poza tym w ramach ochrony ubezpieczeniowej klienci mogą liczyć na transport osób z miejsca zdarzenia, czynności przygotowujące pojazd do holowania (np. wyciągnięcie z rowu), na usługi informacyjne oraz złomowanie pojazdu.

Wariant podstawowy jest zatem przeznaczony dla osób, które nie pokonują na co dzień wymagających tras, jednak chcą zapewnić sobie elementarną pomoc w przypadku kolizji drogowej. Suma ubezpieczenia w tym wariancie wynosi 6 tys. zł.

Wariant rozszerzony

Kolejną opcją jest wariant rozszerzony, który zawiera zakres wariantu podstawowego powiększony o dodatkowe udogodnienia. Główną różnicą jest fakt, że z wariantu rozszerzonego można skorzystać zarówno w przypadku awarii, wypadku, jak i unieruchomienia.

Klient posiadający ten wariant może wezwać pomoc w przypadku problemów z akumulatorem, urządzeniami przeciwkradzieżowymi, pęknięciem lub stłuczeniem szyby czołowej, zatrzaśnięcia wewnątrz pojazdu kluczy czy ich uszkodzenia, zagubienia bądź kradzieży. Holowanie auta i przyczepy jest możliwe z limitem 500 km od miejsca zdarzenia. Gdy pojazd został uszkodzony w wypadku, ubezpieczony może skorzystać z pojazdu zastępczego do 5 dni. Suma ubezpieczenia w wariancie rozszerzonym wynosi 12 tys. zł.

Wariant rozszerzony jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które częściej podróżują po kraju. Wyjazdy w góry, nad morze, na mazury czy suwalszczyznę oznaczają większe ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych. Nad rozszerzoną wersją assistance powinny również zastanowić się osoby, których pojazdy mają słabszy stan techniczny. W takim aucie po przejechaniu nawet kilku kilometrów może zdarzyć się awaria uniemożliwiająca dalszą podróż.

Wariant maksymalny

Opcją dla najbardziej wymagających klientów jest wariant maksymalny. W jego zakresie są wszystkie warunki z wariantu rozszerzonego oraz dodatkowo m. in. pomoc w przypadku uszkodzenia stacyjki lub zamka drzwi, problemów z oponami, światłami lub z paliwem (brak, zamarznięcie lub niewłaściwe paliwo). Najistotniejszą zmianą jest zakres terytorialny – obejmuje on Europę z wyłączeniem Rosji, Ukrainy, Białorusi, Albanii, Mołdawii oraz azjatyckiej części Turcji.

W wariancie maksymalnym holowanie odbywa się z limitem 800 km, a na pojazd zastępczy (do 10 dni) ubezpieczony może liczyć zarówno po wypadku, jak i w przypadku awarii. W ramach tej opcji assistance zapewnione jest również zakwaterowanie do 3 dób w hotelu trzygwiazdkowym.

Wariant maksymalny jest zalecany dla osób, które przede wszystkim podróżują poza granice Polski, a także tych, którzy cenią sobie komfort i spokój. W tym wariancie suma ubezpieczenia wynosi 40 tys. zł.

Powyższa oferta powoduje, że każdy klient powinien znaleźć coś dla siebie. Należy tylko przeanalizować swoje potrzeby i wybrać adekwatny wariant.