RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Ubezpiecz dom przed wyjazdem wakacyjnym! 25 lipca 2018

W okresie wakacyjnym nasze domy są w większym stopniu narażone na wystąpienie szkód z powodu nawałnic, powodzi czy kradzieży z włamaniem. Z kolei przebywając w ośrodku turystycznym sami niezamierzenie możemy wyrządzić szkodę, za którą będziemy odpowiedzialni. Jak w takich sytuacjach uchronić się przed stratami materialnymi?

Zagrożenia w czasie wakacji

Podczas letnich miesięcy jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń. Jednym z nich jest pogoda, która zwłaszcza w ostatnich latach potrafi być nieprzewidywalna i może wyrządzić wiele szkód. Występujące coraz częściej nawałnice sieją spustoszenie. Wichury, silne burze czy powodzie przyczyniły się do wielu nieszczęść i strat materialnych. Rok 2017 był pod tym kątem rekordowy.

Kolejnym zagrożeniem jest ryzyko włamania i kradzieży. Włamywacze bardzo chętnie wykorzystują moment, gdy mieszkańcy upatrzonego domu lub mieszkania wyjeżdżają na wakacje. Dlatego ważne, by nie ułatwiać złodziejom zadania i odpowiednio zabezpieczyć nieruchomość. Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu drzwi, okien oraz rolet antywłamaniowych, a także o uruchomieniu instalacji alarmu i monitoringu, o ile takowe posiadamy. Warto również poinformować sąsiadów lub kogoś z rodziny o naszym wyjeździe, by co jakiś czas pojawili się w naszych czterech kątach. Powyższe czynności oczywiście mogą pomóc w spłoszeniu złodzieja, ale nigdy nie chronią nas w stu procentach.

Kiedy wypoczywamy w ośrodku turystycznym, może nam się przytrafić zdarzenie, za które to my będziemy odpowiedzialni. Pech i niefortunne zachowania często doprowadzają do tego, że niezamierzenie wyrządzimy szkodę, za którą odpowiadamy materialnie.

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Aby przykre wydarzenia nie doprowadziły do strat materialnych, należy zabezpieczyć się w postaci polisy ubezpieczeniowej z odpowiednim zakresem. W przypadku wystąpienia zniszczeń związanych z pogodą lub kradzieżą, a także wyrządzonych przez nas szkód w ośrodkach turystycznych, ubezpieczenie pokryje skutki finansowe.

Warto ubezpieczyć własną nieruchomość i cieszyć się wakacjami. Dobra polisa to przede wszystkim brak stresu w czasie urlopu, podczas którego powinniśmy wypoczywać. Oferowane przez nas ubezpieczenie Dom Pakiet możemy dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, dające także ochronę w ośrodkach turystycznych – mówi Ireneusz Drzewiecki, manager ubezpieczeń majątkowych w RESO Europa Service.

Wykupienie polisy nie zwalnia nas oczywiście z obowiązku jak najlepszego zabezpieczenia domu. – Co więcej, każda dodatkowa ochrona domu w postaci alarmu, monitoringu czy drzwi antywłamaniowych przyczyni się do zmniejszenia składki za polisę – dodaje Ireneusz Drzewiecki.

Eksperci zwracają uwagę, aby zakres ubezpieczenia był szeroki i zgodny z naszymi potrzebami. Pamiętajmy również o ubezpieczeniu swojego majątku, który możemy utracić na skutek włamania. Jeżeli wyjeżdżając zostawiamy w domu cenne rzeczy, warto zadbać, by ochrona ubezpieczeniowa była kompletna. W wyborze zakresu powinni pomóc nam agenci ubezpieczeniowi.