RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
RESO umacnia współpracę z „Bajką” 28 czerwca 2018

RESO Europa Service Sp. z o. o. oraz NTSP „Bajka” w dalszym ciągu rozwijają zapoczątkowaną w styczniu 2018 roku współpracę. W czerwcu oba podmioty wraz z OSiR Suwałki zorganizowały Bajkowy bieg pt. „Razem dla autyzmu” w ramach „RESO Suwałki 10,5” – największego tegorocznego wydarzenia sportowego Suwałkach. W dniu 26 czerwca Bronisław Woźnialis przekazał szkole czek o wartości 10 tys. zł na remont szkoły branżowej dla młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera.

Szkoła branżowa

Od kilku miesięcy Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” własnymi siłami realizuje duże przedsięwzięcie, jakim jest remont nieruchomości przy ul. Paca 4 w Suwałkach. Docelowo w budynku będzie znajdować się szkoła branżowa dla młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera. Dzięki nowej inwestycji absolwenci „Bajki” będą mogli kontynuować edukację, która ma ich nauczyć samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu.

„Bajka” stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Na przeprowadzenie inwestycji potrzebne były znaczące środki finansowe. W związku z tym szkoła zorganizowała akcję 1000×100, chcąc zachęcić 1000 osób do wpłaty 100 zł. Jednocześnie poszukiwała mecenasów wśród lokalnych firm, dla których los uczniów nie jest obojętny.

W taki sposób rozpoczęła się współpraca „Bajki” z RESO Europa Service Sp. z o. o. W styczniu suwalska spółka podpisała porozumienie ze Szkołą, stając się stałym Mecenasem „Bajki”.

Bajkowy bieg

W kwietniu RESO Europa Service wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaprosili „Bajkę” do udziału w zawodach „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Dzięki temu podczas największego tegorocznego wydarzenia sportowego w Suwałkach, w którym aktywnie uczestniczyło 1500 osób, odbył się Bajkowy bieg pt. Razem dla autyzmu. Celem akcji była integracja uczniów i ich rodziców z lokalną społecznością.

W trakcie zawodów odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz budowy szkoły branżowej. Ponadto kadra „Bajki” zorganizowała liczne zabawy i animacje dla przybyłych osób. Nie zabrakło dmuchańców dla najmłodszych, malowania twarzy i paznokci, kolorowych tatuaży, zabaw oraz kiermaszu domowych ciast i wyrobów rękodzielniczych.

Tegoroczna edycja „RESO Suwałki 10,5” trwała dwa dni. W niedzielę odbył się „Bieg na Wyspę” nad Zalewem Arkadia, gdzie na mecie na wszystkich biegaczy czekało pyszne śniadanie w postaci jajecznicy przygotowanej na ogromnej patelni. Tam również pojawiło się środowisko z „Bajki”, które dopingowało biegaczy.

Czek od RESO

Determinacja dyrekcji, nauczycieli i rodziców uczniów „Bajki” została ponownie zauważona i doceniona przez RESO Europa Service. Kilka dni temu odbyło się szkolenie, w którym wzięli udział pracownicy suwalskiej spółki oraz grupy Balcia z całej Europy. Podczas spotkania udało się zebrać pokaźną kwotę na rzecz szkoły branżowej. We wtorek (26 czerwca br.) Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service, przekazał symboliczny czek przedstawicielkom Szkoły, na konto której trafi 10 tysięcy złotych.