RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Balcia z drugą największą dynamiką sprzedaży na rynku OC ppm 29 marca 2018

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował wyniki za IV kwartały 2017 roku. Na ich podstawie możemy porównać udział poszczególnych ubezpieczycieli na rynku OC ppm oraz dynamikę sprzedaży w ciągu całego roku. Balcia jest obecnie jedenastą siłą na rynku z drugą największą dynamiką sprzedaży.

Co trzy miesiące polski rynek ubezpieczeniowy ekscytuje się wynikami UFG. Dzięki nim możemy obliczyć przypis poszczególnych zakładów ubezpieczeń ze sprzedaży ubezpieczenia OC ppm.

Długofalowy wzrost Balcia

Balcia Insurance SE od kilku lat zdobywa coraz większą część polskiego rynku OC ppm. W perspektywie ostatnich dwóch lat łotewski ubezpieczyciel był najdynamiczniej rozwijającym się zakładem w Polsce. W 2015 roku spółka oraz jej Partner generalny RESO Europa Service zebrały 76,17 mln zł. Rok później przypis za sprzedaż ubezpieczenia OC ppm wyniósł niemal 200 mln zł, natomiast w 2017 r. było to 284,9 mln zł (wyliczenie na podstawie danych UFG). Dynamika sprzedaży w tym okresie wyniosła 374%.

Obecnie Balcia posiada ok. 2% udziału w rynku OC ppm, co czyni ją jedenastą siłą w Polsce. Oznacza to awans o 3 pozycje w porównaniu do 2016 r.