RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Dobre miejsca RESO w rankingach Gazety Finansowej 29 marca 2018

RESO Europa Service po raz pierwszy znalazła się w rankingu 100 największych instytucji finansowych w Polsce. Raport przygotowała Gazeta Finansowa. Suwalska spółka zajmuje 55 pozycję. W drugim rankingu Gazety, wskazującym 50 najbardziej dynamicznych instytucji finansowych, RESO plasuje się na wysokim 5 miejscu.

Złota Setka to sztandarowy projekt Gazety Finansowej. Co kwartał prezentowane są dane finansowe największych banków, ubezpieczycieli, firm leasingowych, domów maklerskich, PTE i innych przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu finansów. Analizując trzy kwartały 2017 r. i porównując je do analogicznego okresu 2016 r., Gazeta zwróciła się z zapytaniem do RESO o dane sprzedażowe.

W 2016 r. w ciągu pierwszych 9 miesięcy RESO sprzedała produkty ubezpieczeniowe o wartości 145,48 mln zł, natomiast rok później w analogicznym okresie przypis wyniósł 272,7 mln zł.

Efekt pracy analityków Gazety Finansowej poznaliśmy na początku marca. W projekcie Złota Setka – 100 największych instytucji finansowych w Polsce, RESO Europa Service zajęła 55 miejsce. Pierwsze miejsce zajął bank PKO BP, następne miejsca należały do PZU, PZU Życie, Banku Zachodniego WBK i Banku Pekao.

W rankingu 50 najbardziej dynamicznych instytucji finansowych RESO uplasowała się na wysokim 5 miejscu. Przed suwalską spółką były TUW Medicum, Axa Ubezpieczenia TUiR, Uniqa TUNŻ i TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. W tym rankingu o kolejności decydowała dynamika sprzedaży w porównaniu r/r.

Ranking Gazety Finansowej dostępny jest tutaj.