RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
RESO z Włócznią Jaćwingów 07 sierpnia 2017

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, w szczególności „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”, otrzymała firma RESO Europa Service Sp. z o.o. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w piątek, 4 sierpnia 2017 r., w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury, a Włócznię z rąk Czesława Renkiewicza odebrał Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO.

Włócznia Jaćwingów to nagroda Prezydenta Miasta Suwałk, która od 15 lat jest przyznawana osobom i podmiotom szczególnie zasłużonym dla miasta. Uroczyste wręczenie nagród odbywa się podczas Jarmarku Kamedulskiego (dawniej „Dni Suwałk”), w tym roku przypadającego w dniach 4-6 sierpnia.

– Po raz kolejny spotykamy się, aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – powiedział podczas gali wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru, przy mojej akceptacji, dokonuje kapituła złożona z laureatów ubiegłorocznej Nagrody – dodał.

W tym roku suwalczanie nominowali do nagrody aż 38 kandydatów, natomiast prestiżowe wyróżnienie trafiło do sześciu osób, firm i instytucji, które w sposób szczególny wyróżniły się swoją działalnością w 2016 roku.

Pierwsza nagroda za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, w szczególności „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święta Biegania”, trafiła do RESO Europa Service.

Jestem dumny, że zostaliśmy wyróżnieni. Największą sztuką jest sztuka dzielenia się, więc dzielimy się ze wszystkimi i staramy się to robić jak najlepiej – powiedział Bronisław Woźnialis odbierając nagrodę.

Oprócz RESO Włócznię Jaćwingów otrzymali: Urszula Rutkowska, Dyrektor Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, Bogdan Dojnikowski, właściciel Zakładu Wyrobów Metalowych Dojnikowscy Spółka Jawna z siedzibą w Suwałkach, ksiądz Dawid Banach, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Suwałkach, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Kulturalnej „Nie Po Drodze”.

Specjalną Włócznię Jaćwingów z diamentem za całokształt twórczości otrzymał Profesor Andrzej Strumiłło. Autor statuetki w tym roku obchodzi 90. urodziny i z tego powodu Sejmik Województwa Podlaskiego ustanowił rok 2017 Rokiem Profesora Andrzeja Strumiłły w Województwie Podlaskim.

Gdybym wiedział, że ja to otrzymam kiedyś, to bym zaproponował ze złota bądź platyny – żartował Strumiłło, który przed laty zaprojektował nagrodę. – Prawie 50 lat żyję i pracuję na ziemi suwalskiej. I dostaję Włócznię, a bardziej by się przydał kijek z diamentem – dodał wywołując gromkie oklaski. – Dziękuję wszystkim, którzy dobrze mi życzą – zakończył swoją wypowiedź.

Foto: um.suwalki.pl