RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Awans jest nasz! RESO Akademia 2012 w II lidze! 08 czerwca 2017

Zawodniczki RESO Akademii 2012 awansowały do II ligi piłkarskiej! Suwalczanki wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli po ostatniej kolejce, w której pokonały bezpośredniego rywala w walce o awans Tura Bielsk Podlaski 4:2.

RESO Akademia 2012 to jedyna suwalska drużyna piłkarska kobiet. Zespół został powołany w sierpniu 2016 roku i w sezonie 2016/2017 występował w III lidze piłkarskiej województwa podlaskiego. Odpowiedzialność za prowadzenie drużyny wzięło na siebie stowarzyszenie „Akademia 2012”, a sponsorem tytularnym zespołu jest RESO Europa Service.

Cel główny – zdobycie doświadczenia

Nasze piłkarki przystępowały do sezonu z jednym głównym celem – zdobycia cennego doświadczenia na ligowych boiskach w rywalizacji z występującymi od wielu lat drużynami Ekosportu Białystok, Włókniarza Białystok i spadkowicza z II ligi – Tura Bielsk Podlaski. Przed rozpoczęciem sezonu nikt nie spodziewał się, że ekipa z Suwałk będzie walczyć jak równy z równym ze swoimi rywalkami. Jakież było zaskoczenie, gdy okazało się, że RESO Akademia wygrała dwa pierwsze mecze i zajmowała pozycję lidera. W trzeciej kolejce przyszła pierwsza porażka z faworytkami z Bielska Podlaskiego. Następnie kolejna wygrana z Ekosportem i dwie przegrane z Turem oraz Włókniarzem. Bilans po rundzie jesiennej to 3 wygrane oraz 3 porażki, co dało 9 punktów i drugie miejsce ze stratą 9 punktów do Tura, który wygrał wszystkie swoje spotkania.

Wiosenna pogoń

Przystępując do rundy wiosennej trudno było realnie myśleć o awansie, bowiem 9-punktowa strata do Tura wydawała się nie do odrobienia. Jednak wiosna była zupełnie inna w wykonaniu zarówno RESO Akademii, jak i naszych bezpośrednich rywalek w walce o awans.

9 kwietnia Tur niespodziewanie przegrał z teoretycznie słabszym Włókniarzem, z kolei RESO Akademia pokonała Ekosport Białystok. Dzięki temu strata suwalczanek do Tura zmalała do 6 punktów. W następnej kolejce obie faworyzowane ekipy pokonały swoje rywalki, a 30 kwietnia doszło do bezpośredniej konfrontacji obu drużyn. Tym razem lepsze okazały się suwalczanki, które wygrały 2:0.

Zwycięstwo dodało pewności siebie piłkarkom RESO Akademii, które coraz głośniej zaczęły mówić o awansie. Ten stał się bardzo realny, bowiem strata do lidera wynosiła już tylko 3 punkty, a przed suwalczankami był jeszcze jeden bezpośredni mecz z Turem (w III lidze drużyny grają systemem każdy z każdym dwa razy u siebie i dwa razy na wyjeździe). Jednak Karolowi Piaścikowi, trenerowi zespołu, zależało na chłodnych głowach piłkarek i studził emocje: Jesteśmy prawdziwymi debiutantami, a nasz cel przed inauguracją rozgrywek był i na jej finiszu pozostaje jeden: w każdym meczu gramy o trzy punkty i zdobywamy doświadczenie, które będzie procentowało w następnych sezonach.

W następnej kolejce RESO Akademia i Tur solidarnie wygrały swoje spotkania odpowiednio z Ekosportem i Włókniarzem. W przedostatniej kolejce suwalczanki zmierzyły się z Włókniarzem. Aby liczyć się w walce o awans, trzeba było pokonać rywalki. Ta sztuka się udała. Zawodniczki RESO Akademii zdobyły 4 gole, rywalki odpowiedziały dwoma. W drugim meczu tej kolejki outsider Ekosport Białystok, ku uciesze suwalskich kibiców, pokonał Tura 2:1.

Decydujący mecz

Przed decydującym starciem RESO Akademii z Turem Bielsk Podlaski obie drużyny miały po 24 punkty. Suwalczanki do awansu potrzebowały zwycięstwa, Tur z kolei przynajmniej remisu. Działo się tak, ponieważ przy takiej samej ilości zdobytych punktów, o kolejności zajmowanego miejsca w tabeli decydował bilans bezpośrednich meczów obu drużyn, a ten był na korzyść Tura (2 wygrane, 1 porażka, bilans bramek 2:2).

Najważniejszy mecz w sezonie rozpoczął się w środę, 7 czerwca o godz. 18:00. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność obejrzenia ofensywnie grającej ekipy RESO Akademii. Suwalczanki poradziły sobie zarówno z rywalkami, jak i z presją, która im towarzyszyła. Pewne zwycięstwo 4:2 przypieczętowało awans do II ligi piłkarskiej!

II Liga

Za nami fenomenalny sezon z dużą dawką pozytywnych emocji. Z kolei przed RESO Akademią wiele wyzwań. II liga to wyższy poziom oraz większa ilość drużyn, a co za tym idzie – więcej meczów do rozegrania i dalsze podróże. II liga obejmuje swoim zasięgiem województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie i łódzkie.

Karol Piaścik oraz Grzegorz Twarowski, trenerzy suwalskiej drużyny, już zapowiedzieli, że niebawem ogłoszą nabór do zespołu. Skład trzeba będzie wzmocnić. Dzięki RESO Akademii 2012 każda wyróżniająca się suwalczanka będzie miała okazję regularnie trenować piłkę nożną.

Z sukcesu RESO Akademii 2012 cieszy się również sponsor tytularny drużyny, na czele z Bronisławem Woźnialisem, Prezesem Zarządu RESO Europa Service:

Serdecznie gratulujemy awansu do II ligi zawodniczkom oraz całemu sztabowi RESO Akademii 2012 – powiedział Bronisław Woźnialis. Szczególne słowa uznania należą się drużynie za spektakularną rundę wiosenną, przez którą przeszły jak burza. 6. kolejnych zwycięstw nie pozostawiło złudzeń, że suwalczankom należy się ten awans. Cieszymy się, że nasza drużyna została Mistrzem III ligi i w przyszłym roku będzie reprezentowała nas w II lidze – dodał Prezes RESO.

fot. sudawcy.blogspot.com