Remizy OSP zniszczone przez wichury. Balcia uruchamia procedurę szybkiej likwidacji szkód « RESO Europa Service

    RESO EUROPA SERVICE Sp. z o.o.

  • Phone: (+48) 87 565 4444
  • Mail: biuro@reso.com.pl
  • Website: www.reso.com.pl
  • Address: ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Remizy OSP zniszczone przez wichury. Balcia uruchamia procedurę szybkiej likwidacji szkód

Na co dzień strażacy OSP pomagają innym. Teraz sami proszą o pomoc. W ostatnich dniach w województwie opolskim wichura zniszczyła dwie remizy. Bez nich strażacy nie są w stanie wykonywać swoich czynności. Z pomocą ruszyła także Balcia Insurance SE!

Oba budynki były ubezpieczane przez Balcia. Zniszczenia budynków uniemożliwiały strażakom niesienie pomocy innym poszkodowanym. Biorąc pod uwagę jak cenna społecznie jest ich praca, łotewski ubezpieczyciel postanowił możliwie jak najszybciej zlikwidować szkody.

Decyzją Artura Stępnia, dyrektora Balcia Insurance SE Oddział w Polsce, została uruchomiona procedura szybkiej likwidacji szkód. Dzięki temu odszkodowanie na naprawę jednej remizy zostało już przekazane poszkodowanym. Likwidacja drugiej szkody, zgłoszonej do Balcia wczoraj (13 lutego), jest w toku i również zostanie zakończona jak najszybciej.

– Gdy dowiedzieliśmy się o szkodzie oraz o jej konsekwencjach, zdecydowaliśmy się jak najszybciej wypłacić poszkodowanym odszkodowanie. Uszkodzenia remiz uniemożliwiały strażakom OSP pomaganie innym osobom. Sami apelowali o pomoc, uruchamiając zbiórkę pieniędzy na odbudowę nieruchomości – powiedział Artur Stępień, dyrektor Balcia Insurance SE Oddział w Polsce. Mamy nadzieję, że sprawnie uda się odremontować remizy i strażacy nie będą mieli więcej trudności w wykonywaniu swoich zadań – dodał.

Artur Stępień zadeklarował, że procedurą szybkiej likwidacji szkód będą objęte wszystkie pozostałe szkody huraganowe w remizach.