OSiR w Suwałkach « RESO Europa Service

    RESO EUROPA SERVICE Sp. z o.o.

  • Phone: (+48) 87 565 4444
  • Mail: biuro@reso.com.pl
  • Website: www.reso.com.pl
  • Address: ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki

OSiR w Suwałkach

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach to jednostka Urzędu Miasta w Suwałkach. Do jej zadań należy upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców miasta oraz programowanie i realizacja usług związanych ze sportem i masową kulturą fizyczną (w tym na rzecz osób niepełnosprawnych).

OSiR przykłada niezwykle dużą wagę do krzewienia kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży. Prowadzone sekcje – bokserska, żeglarska (żeglarstwo wodne i lodowe) oraz modelarska (modelarstwo lotnicze) cieszą się ogromną popularnością. W zajęciach prowadzonych przez doświadczonych i utytułowanych instruktorów oraz trenerów udział bierze blisko sto młodych osób. Poza pasją, pożytecznym spędzaniem czasu wolnego oraz prawidłowym rozwojem psychofizycznym zawodnicy wkraczają w świat sportu wyczynowego. Świadczą o tym przede wszystkim osiągane przez nich wyniki. Zawodnicy OSiR-u są wiodącymi postaciami nie tylko w Mistrzostwach Polski, ale równie wielkie sukcesy osiągają w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

RESO Europa Service Sp. z o. o. rozpoczęła współpracę z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy projekcie „RESO Suwałki Football League” – amatorskich rozgrywek w piłce nożnej halowej, w których wzięło udział 14 drużyn. Współpraca jest kontynuowana przy organizacji największej imprezy biegowej w północno-wschodniej Polsce – „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”.