RESO EUROPA SERVICE Sp. z o.o.

  • Phone: (+48) 87 565 4444
  • Mail: biuro@reso.com.pl
  • Website: www.reso.com.pl
  • Address: ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki

Feb
Assistance odpowiedzią na mrozy

Od kilku dni w całej Polsce mamy do czynienia z dużymi mrozami. Niskie temperatury są często przyczyną zdarzeń drogowych czy awarii pojazdów, które uniemożliwiają podróż. W takiej sytuacji pomocna będzie polisa ubezpieczenia assistance.

Siarczysty mróz daje się we znaki niemal w całej Polsce – w niektórych miejscach przekraczając temperaturę poniżej -20 stopni Celsjusza. Nie wszystkie auta są w stanie poradzić sobie z taką pogodą. Oprócz najczęściej spotykanego problemu, jakim jest rozładowany akumulator, kierowcy napotykają na takie utrudnienia jak zamarznięte paliwo, zamki, drzwi, wycieraczki czy uszczelki. Co zrobić, aby samochód był gotowy do jazdy w każdych warunkach pogodowych?

Niezbędny serwis

Powinnością każdego kierowcy jest wykonanie serwisu przedzimowego, podczas którego należy wymienić opony na zimowe, sprawdzić układ odpowiedzialny za rozruch silnika i ładowanie akumulatora. Każda bateria wymaga przeprowadzenia konserwacji, a późna jesień jest ostatnim gwizdkiem, aby tego dokonać. Poza tym warto sprawdzić układ hamulcowy i kierowniczy, zawieszenie oraz wszystkie światła. Proste zabiegi konserwacyjne, takie jak pokrycie uszczelek środkiem zapobiegającym zamarzaniu czy uzupełnienie zbiornika zimowym płynem do szyb, możemy wykonać samodzielnie.

Assistance

Jednak nawet jeśli wykonamy wszystkie serwisowe czynności, nie mamy pewności, że nasz pojazd pozostanie bezawaryjny przez całą zimę. Niska temperatura potrafi spłatać figle i doprowadzić do wypadku, kolizji, awarii czy unieruchomienia auta. Ubezpieczenie assistance z dobrym zakresem pomoże w każdej tego typu sytuacji.

– Pozyskując polisę jest ważne, aby zakres produktu ubezpieczeniowego był dostosowany do ewentualnych zdarzeń stricte zimowych. Nasz produkt w wariancie maksymalnym zawiera wiele rozwiązań, które w sposób kompleksowy pomogą ubezpieczonemu – powiedział Andrzej Ruszewski, manager produktu Auto Pakiet RESO Europa Service.

RESO oferuje ubezpieczenie Assistance w trzech wariantach: podstawowym, rozszerzonym oraz maksymalnym, który zawiera najszerszy zakres z sumą ubezpieczenia w wysokości 40 tys. zł.

Wariant rozszerzony i maksymalny zapewniają m. in. pomoc w przypadku rozładowanego akumulatora, niewłaściwego działania urządzeń przeciwkradzieżowych czy pęknięcia lub stłuczenia szyby. Ponadto dostępny w Polsce i niemal całej Europie wariant maksymalny działa, gdy uszkodzeniu uległy stacyjka lub zamek drzwi, nie ma możliwości zamknięcia pojazdu, uszkodzona została opona, zamarzło paliwo czy nastąpiła awaria świateł i przednich wycieraczek, a więc wszystkie pozostałe zdarzenia, których prawdopodobieństwo wystąpienia w okresie zimy jest znacznie większe.

Więcej informacji o produkcie Assistance znajduje się tutaj.