Akademia 2012 « RESO Europa Service

    RESO EUROPA SERVICE Sp. z o.o.

  • Phone: (+48) 87 565 4444
  • Mail: biuro@reso.com.pl
  • Website: www.reso.com.pl
  • Address: ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki

Akademia 2012

Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji „Akademia 2012” to organizacja, której celem jest m. in. działanie na rzecz rozwoju sportu i rekreacji, wychowanie i edukacja dzieci i młodzieży poprzez sport, a także propagowanie zdrowego trybu życia. Oprócz regularnych treningów, Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez organizację krajowych i międzynarodowych imprez sportowych i rekreacyjnych. Obecnie na treningi do szkółki piłkarskiej uczęszcza niemal 260 dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

Pomysłodawcą i współtwórcą projektu „Akademia 2012” jest Wojciech Kowalewski, były piłkarz, Reprezentant Polski, obecnie licencjonowany trener UEFA A, który w swojej karierze piłkarskiej reprezentował barwy czołowych klubów polskich i zagranicznych, takich jak: Legia Warszawa, Szachtar Donieck czy Spartak Moskwa.

RESO Europa Service Sp. z o. o. wielokrotnie wspierała działalność Stowarzyszenia, natomiast 14 stycznia 2016 roku została oficjalnym sponsorem Akademii. Wówczas w siedzibie suwalskiej spółki umowę parafowali Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO oraz Wojciech Kowalewski, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji „Akademia 2012”.