14. Pułk Przeciwpancerny zwycięzcą RSFL 2019/2020! « RESO Europa Service

    RESO EUROPA SERVICE Sp. z o.o.

  • Phone: (+48) 87 565 4444
  • Mail: biuro@reso.com.pl
  • Website: www.reso.com.pl
  • Address: ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
14. Pułk Przeciwpancerny zwycięzcą RSFL 2019/2020!

Zakończyły się rozgrywki amatorskiej halowej piłki nożnej w Suwałkach, których sponsorem tytularnym od 5 lat jest RESO Europa Service. Po raz trzeci z rzędu zwycięzcą RESO Suwałki Football League został 14. Pułk Przeciwpancerny! Wojskowi wyprzedzili drużynę Techniki Grzewczej ZUH oraz Szkarnulis Team.

RESO Suwałki Football League to najpopularniejsze rozgrywki amatorskie w północno-wschodniej Polsce. Biorą w nich udział drużyny z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Łącznie 14 zespołów rywalizuje co tydzień w piątek w hali OSiR w Suwałkach.

– Z roku na rok dostrzegamy rozwój RESO Suwałki Football Leauge – zarówno sportowy, jak i organizacyjny – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service. Traktujemy te zawody jako projekt wieloletni. Wspieraliśmy rozgrywki już po raz kolejny i na pewno będziemy kontynuować tę współpracę w przyszłym sezonie – dodał prezes RESO.

Gala Mistrzów

Dzień po rozegraniu ostatniej kolejki RESO Suwałki Football League, w piątek (21 lutego 2020 r.) odbyła się Gala Mistrzów, podczas której nagrodzone zostały wszystkie drużyny występujące w lidze. Ponadto wyróżnieni zostali najlepsi w swojej kategorii zawodnicy.

Po raz kolejny została przeprowadzona klasyfikacja OLDBOY (40+) w kategoriach najlepszy zawodnik i bramkarz. Zwycięzcami zostali odpowiednio Krzysztof Kulesza (Gmina Suwałki) i Karol Śliwiński (Agrodealer).

W tegorocznej edycji RSFL najlepszym zawodnikiem został Tomasz Jarząbski z 14. Pułku Przeciwpancernego, który zdobył najwięcej głosów od drużyn biorących udział w zawodach. Natomiast najlepszym bramkarzem został Marcin Grygo z Centrum Ogrodniczego Krzysztof Szymczyk Olecko.

Najlepszym strzelcem RESO Suwałki Football Leauge został Jakub Kozłowski z Centrum Ogrodniczego. Zawodnik drużyny z Olecka strzelił 16 goli – tyle samo, co drugi w klasyfikacji Maciej Szydłowski z Porta Active Team, jednak wygrał tę rywalizację, gdyż jego drużyna zajęła wyższe miejsce w tabeli.

Nagrodą Organizatora został uhonorowany Jan Nalbach z klubu Albatros Raczki.

Pomoc dla Hani

Zwycięzca RESO Suwałki Football Leauge – 14. Pułk Przeciwpancerny postanowił przekazać całą swoją wygraną, czyli 2000 złotych, na cel charytatywny. Pieniądze trafią do Hani Poczobut, dziewczynki chorującej na najcięższą postać SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Usłyszawszy tę deklarację Bronisław Woźnialis zapowiedział, że RESO zdubluje wsparcie i również wesprze leczenie Hani:

–  Przekażemy kolejne dwa tysiące złotych bezpośrednio na rzecz Hani Poczobut – powiedział prezes RESO.

Kolejna edycja RESO Suwałki Football League rozpocznie się w listopadzie 2020 r.