RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

Aktualności

 • RESO przekazała maseczki ochronne 22 maja 2020 14:27

  RESO Europa Service Sp. z o. o. wspiera walkę z koronawirusem i prewencyjnie przekazała maseczki ochronne, które otrzymali wszyscy pracownicy spółki i ich rodziny, członkowie Rady Agentów RESO oraz partnerzy biznesowi i przyjaciele. Przy okazji RESO wsparła lokalną, suwalską firmę odzieżową, która po wybuchu epidemii rozpoczęła masową produkcję bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

 • Odszedł Andrzej Szczepański 22 kwietnia 2020 12:14

  Z ogromnym żalem informujemy, iż w dniu 28 marca (sobota) 2020 r. w wieku 73 lat odszedł wspaniały człowiek i nasz przyjaciel Andrzej Szczepański.

 • Zmiany w strukturach zarządczych Balcia Insurance SE 22 kwietnia 2020 12:13

  W zarządzie Balcia Insurance SE z siedzibą w Rydze dokonano zmian, zgodnie z którymi od 27 lutego 2020 r. prezesem zarządu jest Janis Lucaus. Od 3 marca 2020 r. Artur Stępień nie sprawuje już funkcji dyrektora Oddziału Balcia Insurance SE w Polsce, a jego obowiązki tymczasowo przejmie Lauris Boss, dotychczasowy prezes zarządu Balcia Insurance SE.

 • 14. Pułk Przeciwpancerny zwycięzcą RSFL 2019/2020! 22 kwietnia 2020 12:10

  Zakończyły się rozgrywki amatorskiej halowej piłki nożnej w Suwałkach, których sponsorem tytularnym od 5 lat jest RESO Europa Service. Po raz trzeci z rzędu zwycięzcą RESO Suwałki Football League został 14. Pułk Przeciwpancerny! Wojskowi wyprzedzili drużynę Techniki Grzewczej ZUH oraz Szkarnulis Team.

 • Remizy OSP zniszczone przez wichury. Balcia uruchamia procedurę szybkiej likwidacji szkód 22 kwietnia 2020 12:08

  Na co dzień strażacy OSP pomagają innym. Teraz sami proszą o pomoc. W ostatnich dniach w województwie opolskim wichura zniszczyła dwie remizy. Bez nich strażacy nie są w stanie wykonywać swoich czynności. Z pomocą ruszyła także Balcia Insurance SE!

 • Wyższe kary za brak ubezpieczenia OC ppm 29 stycznia 2020 09:23

  Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują wyższe kary za brak ubezpieczenia OC ppm. Podstawowa kara wzrosła o 15%. Obecnie za brak polisy OC właściciel auta osobowego zapłaci maksymalnie 5200 zł, a właściciel auta ciężarowego 7800 zł.

  Ubezpieczenie OC ppm jest obowiązkowe. Każdy pojazd poruszający się po polskich drogach musi zatem mieć ważną polisę. W przeciwnym wypadku właściciele aut otrzymają kary finansowe nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 • Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku! 24 grudnia 2019

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, by ten wyjątkowy czas upłynął w atmosferze rodzinnego ciepła, radości i miłości. W nowym roku życzymy spełnienia najskrytszych pragnień i realizacji odważnych planów.  Niech sukces będzie nieodłączną częścią życia zawodowego i rodzinnego.

  Zarząd i pracownicy RESO Europa Service

 • Na Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego wszyscy znowu grali dla Olka! 09 grudnia 2019

  W dniach 7-8 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. 9 edycja zawodów była jednocześnie pierwszym piłkarskim wydarzeniem w nowo powstałej Suwałki Arenie. W ciągu dwóch dni rywalizowało 16 drużyn z 4 państw. Jak co roku wszyscy grali dla Olka Puczyłowskiego. Turniej pobił wszelkie rekordy popularności. Na profilu Akademii 2012 na facebooku transmisję live z zawodów obejrzało łącznie ponad 200 tysięcy osób!

 • Jak przygotować auto do zimy? 29 listopada 2019

  Zbliża się zima, a więc pora roku z najtrudniejszymi warunkami drogowymi. Aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo w podróży, należy odpowiednio przygotować pojazd. Co wobec tego należy zrobić? W jaki sposób przygotować samochód do zimy?

 • RESO sponsorem suwalskiego półmaratonu 28 października 2019

  RESO Europa Service Sp. z o. o. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zawarli nowe kilkuletnie porozumienie, na mocy którego suwalska spółka w dalszym ciągu będzie sponsorem generalnym Miejskiego Święta Biegania. Dotychczasowa umowa obowiązywała od 2016 r. i dotyczyła zawodów na dystansie ćwierćmaratonu. W 2020 r. OSiR po raz pierwszy zorganizuje bieg na 21 km – RESO Suwałki Półmaraton.

 • RESO wprowadza do oferty kolejny produkt Balcia – ubezpieczenie podróży 27 września 2019

  RESO Europa Service Sp. z o. o. zapowiada wprowadzenie do swojej oferty ubezpieczenia podróży. Nowy produkt Balcia Insurance SE będzie dostępny w sprzedaży od 1 października br. Operatorem usług assistance będzie EUROP ASSISTANCE POLSKA.

  Dziś obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. To najlepszy moment, aby zapowiedzieć nasz nowy produkt, którego sprzedaż rozpoczniemy 1 października. Ubezpieczenie podróży jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów oraz rynku. Produkt będzie dostępny w bardzo ciekawym zakresie m. in. z moto assistance oraz wysokimi limitami – powiedział Artur Stępień, dyrektor Balcia Insurance SE Oddział w Polsce.

  Zakres ubezpieczenia

  Ubezpieczenie podróży umożliwi zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, NNW, OC w życiu prywatnym, bagażu, sprzętu sportowego, moto assistance czy kosztów odstąpienia od umowy podróży albo przerwania podróży.

  W przypadku NNW i kosztów leczenia ubezpieczenie obejmie zdarzenia powstałe po spożyciu alkoholu, a w ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym odpowiedzialność objęta zostanie limitem. Ponadto ubezpieczenie NNW w zakresie zawiera dodatkowo koszty leczenia i rehabilitacji na terenie Polski, jako kontynuacja leczenia wypadku, który miał miejsce w podróży.

  W zakresie podstawowym, bez konieczności opłacania dodatkowej składki, Balcia zapewni klientom zwrot kosztów leczenia zaostrzenia choroby przewlekłej do 10% sumy ubezpieczenia, z możliwością zwiększenia tego limitu do 100% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.

  Ochrona ubezpieczeniowa obejmie terytorium Europy lub całego świata.

  Zakres ubezpieczenia będzie mógł zostać rozszerzony o wypadki ubezpieczeniowe związane z wykonywaniem pracy fizycznej, zaostrzeniem choroby przewlekłej, amatorskim uprawianiem narciarstwa albo snowboardingu, uprawianiem sportów niebezpiecznych czy wyczynowym uprawianiem sportów.

  Polacy coraz bardziej świadomi

  Jak pokazują wyniki badań, Polacy coraz więcej podróżują, a 70% z nich nabywa przed wyjazdem ubezpieczenie turystyczne.

  Coraz więcej osób podróżuje, w dodatku robią to coraz częściej. Chętniej decydują się na wyjazdy indywidualne. Ten trend jest widoczny na całym świecie. W ciągu ostatnich 10 lat liczba osób wyjeżdżających podczas urlopu za granicę wzrosła dwukrotnie, a szacunki wskazują, że nadal będzie rosła. Zdecydowana większość podróżujących nabywa polisę turystyczną. To duża grupa świadomych oraz wymagających klientów. I właśnie do nich kierujemy nasze ubezpieczenie podróży – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o.

  Posiadacze ubezpieczenia podróży Balcia mogą liczyć na zwrot kosztów poszukiwania i ratownictwa do limitu 100.000 zł, który jest jednym z wyższych na polskim rynku. Ponadto mają możliwość przedłużyć okres ubezpieczenia w nagłych przypadkach do 72 godzin bez dodatkowej składki.

  Ubezpieczenie podróży może zawrzeć osoba fizyczna, przedsiębiorca lub inna jednostka organizacyjna. Umowa może dotyczyć jednej osoby lub większej ilości osób jako ubezpieczenie grupowe. Balcia umożliwia również ubezpieczenie wielokrotnych podróży na jednej polisie.

  Współpraca z operatorem

  W celu zapewnienia profesjonalnych usług assistance swoim klientom, Balcia zawarła umowę z nowym partnerem. Operatorem usług assistance będzie EUROP ASSISTANCE POLSKA, posiadający duże doświadczenie w obsłudze ubezpieczeń turystycznych.

  Cieszymy się, że możemy wspierać klientów w zakresie assistance podróżnego. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie polisami ubezpieczenia turystycznego. Przybywa też osób, które korzystają ze świadczeń assistance. Ubezpieczenie podróżne jest szczególnie przydatne w okresie urlopowym lub dla osób, które dużo podróżują na co dzień. Pakiet usług assistance został przygotowany w taki sposób, aby zagwarantować klientom pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą mieć miejsce podczas podróży – mówi Urszula Szwarc, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

  Kontakt z operatorem będzie możliwy poprzez infolinię RESO Europa Service.

 • Spotkanie Rady Agentów RESO 10 września 2019

  W dniach 5-8 września 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Agentów RESO. Tym razem pośrednicy ubezpieczeniowi z sieci sprzedaży RESO spotkali się w Radymnie pod Przemyślem w województwie podkarpackim. Na spotkaniu poruszono wiele tematów dotyczących funkcjonowania RESO Europa Service oraz współpracy spółki z pośrednikami ubezpieczeniowymi.

  Rada Agentów RESO to organ składający się z kilkunastu najaktywniejszych agentów ubezpieczeniowych RESO Europa Service, którego główną działalnością jest doradztwo spółce i reprezentowanie sieci sprzedaży w spotkaniach pomiędzy agentami a pracownikami spółki.

  Tematy omawiane przez Radę

  Celem działalności Rady Agentów jest zwiększenie i utrzymanie odpowiedniego poziomu komunikacji na linii Agenci RESO – pracownicy spółki, a także bieżący obieg informacji dotyczących przebiegu współpracy, spraw organizacyjnych oraz omówienie ewentualnych nieprawidłowości. Ponadto na spotkaniach Rady konsultowane są wdrażane nowości w zakresie implementacji nowych przepisów prawa w procesie sprzedaży ubezpieczeń, zmiany obowiązujących procedur i procesów, a także kwestie związane z rozwojem Panelu Agenta (systemu sprzedaży ubezpieczeń RESO).

  Realizacja pomysłów Rady

  Biorący udział w dyskusji Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service, podsumował pomysły Rady Agentów z poprzedniego spotkania. Część z nich została już zrealizowana, a prace nad niektórymi wciąż trwają.

  – Spotkanie Rady Agentów było jak zwykle bardzo owocne. Poruszyliśmy wiele tematów. Wsłuchujemy się w to, co mówią nasi agenci. Świadczy o tym wskaźnik zgłoszonych przez Radę spraw, które już wdrożyliśmy lub jesteśmy na etapie wdrażania – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service.

  Wskaźnik propozycji zgłoszonych przez członków Rady, którymi zajęła się suwalska spółka, wynosi obecnie 82%.

 • RESO sponsorem MKS Ślepsk Malow Suwałki 29 sierpnia 2019

  RESO Europa Service Sp. z o. o. została sponsorem MKS Ślepsk Malow Suwałki. W środę, 28 sierpnia 2019 r., podpisano porozumienie, które będzie obowiązywało przez najbliższy sezon. Suwalska drużyna rozpocznie zmagania w siatkarskiej PlusLidze pod koniec października jako beniaminek, a jej pierwszym rywalem będzie aktualny mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

  Od III ligi do PlusLigi

  Klub Ślepsk Suwałki został utworzony w 2004 roku w Augustowie i rozpoczął zmagania w III lidze siatkówki. W 2009 r. klub został przeniesiony do Suwałk za namową ówczesnego Prezydenta Miasta – Józefa Gajewskiego, który obiecał odpowiednie wsparcie finansowo-organizacyjne.

  10 października 2009 r. Ślepsk zadebiutował w I lidze w Suwałkach pokonując Energetyka Jaworzno 3:1. Od sezonu 2013/2014 suwalska drużyna zawsze zajmowała miejsce w pierwszej czwórce I ligi, a w minionym sezonie zdobyła mistrzostwo ligi i awansowała do PlusLigi.

  Oprócz odpowiedniego poziomu sportowego, do upragnionego awansu brakowało w Suwałkach hali sportowej, która spełniałaby wymogi licencyjne do gry w jednej z najlepszych lig siatkarskich na świecie. Inwestycja Suwałki Areny jest już na ukończeniu. Wszyscy liczą na to, że będzie gotowa na pierwszy mecz w PlusLidze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

  Wsparcie ze strony RESO

  RESO Europa Service dołączyła do grona partnerów MKS Ślepsk Malow Suwałki. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższy rok.

  W poprzednim sezonie drużyna osiągnęła wspaniały sukces, który jest historycznym wydarzeniem także dla Suwałk. I dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z MKS Ślepsk Malow Suwałki – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o. Wszyscy lubimy siatkówkę, jest to bardzo popularny sport w Polsce. MKS będzie grał nie tylko w Suwałkach, ale na terenie całego kraju. Na pewno będziemy śledzić poczynania drużyny, oglądać i mocno kibicować – zakończył.

  Zadowolony z parafowania umowy był Wojciech Winnik, prezes klubu, który liczy na obopólną korzyść we współpracy z RESO.

  Chciałbym serdecznie podziękować za zaufanie i za to, że RESO Europa Service postanowiła podjąć współpracę z naszym klubem. Cieszymy się ogromnie. Do tej pory nie mieliśmy partnera z branży ubezpieczeniowej. Patrząc na sukcesy i rozwój firmy, mam nadzieję, że dużo wspólnie skorzystamy na wzajemnej wymianie doświadczeń, a także na współpracy na poczet rozwoju klubu oraz na dalsze dobre wyniki firmy RESO – powiedział Wojciech Winnik, prezes zarządu MKS Ślepsk Malow Suwałki.

  W ramach postanowień umowy logotyp RESO Europa Service znajdzie się m. in. na strojach meczowych, na bocznej płycie boiska w Suwałki Arenie, gdzie MKS będzie rozgrywać swoje domowe mecze, wzdłuż boiska na bandach reklamowych na meczach domowych i wyjazdowych, a także na telebimie oraz w formie banerów w hali.

  MKS Ślepsk Malow Suwałki rozpocznie swoje zmagania w PlusLidze 26 października 2019 r. meczem domowym z aktualnym Mistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 • Rozpoczyna się Suwałki Blues Festival. Już dziś RESO Blues Night 11 lipca 2019

  Suwałki Blues Festival od lat może pochwalić się znakomitym programem pełnym koncertów bluesowych gwiazd. Tegoroczna edycja nie będzie pod tym względem inna. Kilka scen plenerowych, wieczorne klubowe granie i zaledwie kilka chwil po ich zakończeniu śniadania na bluesową nutę. 4 dni bluesowego święta już od dziś! Zaczynamy koncertem otwarcia w SOK oraz RESO Blues Night w Rozmarino, gdzie wystąpi zespół Artura Stępnia – Art Blues Band.

  Koncerty plenerowe

  W tym roku organizatorzy zapraszają na koncerty plenerowe na czterech scenach: ustawionej na placu M. Konopnickiej, zlokalizowanej przy Ratuszu na ul. Kościuszki, ukrytej pośród zieleni parku Konstytucji 3 Maja oraz sąsiadującej z Aleją Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej. Wystąpią na nich m. in. Kenny Wayne Shepherd Band, The Allman Betts Band, Lucky Peterson, Ronnie Baker Brooks czy The Cash Box Kings (wszyscy z USA).

  Koncerty klubowe

  Tradycyjnie bluesa w swojej karcie wieczornej i śniadaniowej będą miały suwalskie kluby. Nie tylko muzyczny apetyt zostanie zaspokojony w Rozmarino, Piwiarni, Browarze Północnym, Black Pub Komin i OPEN Suwalszczyzna. Śniadania bluesowe rozpoczynają się o godz. 11:00 (wstęp wolny), a koncerty klubowe o godz. 22:30.

  Namiot bluesowy

  Tegoroczną nowością będzie Namiot bluesowy, który znajdować się będzie przy ul. Noniewicza 57a. Wybrzmiewać w nim będą wieczorne koncerty klubowe w piątek (zespół Shade of White z Białorusi), sobotę (Gęsia Skórka Blues Band z Polski) oraz niedzielę (Age Blues Band z Litwy). Początek koncertów o godz. 22:30.

  Po koncertach klubowych oraz w Namiocie bluesowym odbędzie się jam session.

  RESO Blues Night

  RESO Europa Service po raz trzeci została sponsorem Suwałki Blues Festival – największego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. Dzięki owocnej współpracy spółki z Suwalskim Ośrodkiem Kultury pierwszego dnia festiwalu odbędzie się RESO Blues Night. Jest to wydarzenie, podczas którego wystąpi suwalska grupa Piano Blues Band oraz gwiazda wieczoru – Art Blues Band, czyli radomski zespół Artura Stępnia, członka zarządu RESO Europa Service i Dyrektora Balcia Insurance SE Oddział w Polsce.

  Art Blues Band ma w swoim repertuarze znane standardy bluesowe, utwory z klasyki muzyki rockowej oraz własne kompozycje.

  Zespół powstał w 2018 roku, a tworzący go radomscy muzycy (Krzysztof Szczęśniak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Artur Walczak – skrzypce, śpiew, Artur Stępień – gitara, Wojciech Koptas – gitara basowa, Bogusław Stępień – perkusja) występowali lub aktualnie występują w takich zespołach jak Ira, Heaven Blues, Pod Strzechą, Yate oraz kabaret Fajf.

  To dla nas wielka przyjemność i satysfakcja, że drugi rok z rzędu możemy zagrać na tak dużej i prestiżowej imprezie bluesowej, na której w poprzednich edycjach występowało wiele gwiazd światowego bluesa, w tym m.in. The Original Blues Brothers Band, Joe Bonamassa, Eric Burdon and the Animals i wielu innych uznanych wykonawców tego gatunku muzyki – mówi Artur Stępień, gitarzysta i inicjator powstania zespołu.

  RESO Blues Night rozpocznie się w czwartek (11 lipca) o godz. 23:00 w Rozmarino. Po godzinie gry Piano Blues Band, na scenie pojawi się Art Blues Band.

  Bilety na RESO Blues Night rozeszły się jak świeże bułeczki i nie są już dostępne od dłuższego czasu. Jednak wszyscy ci, którzy chcieliby posłuchać zespołu Dyrektora Stępnia, będą mieli taką możliwość dzień później. Art Blues Band wystąpi bowiem ponownie w piątek (12 lipca) o godz. 15:00 na otwartej scenie na Placu im. M. Konopnickiej w centrum Suwałk.

 • Jak bezpiecznie podróżować podczas wakacji? 11 lipca 2019

  Od trzech tygodni trwają wakacje. Lipiec i sierpień to okres najintensywniejszego ruchu na polskich drogach. W tym czasie dochodzi do relatywnie większej ilości zdarzeń drogowych. Co zrobić, aby nasza podróż była bezpieczna, a wakacyjny czas wspominać z zadowoleniem? Oto kilka wskazówek.

  Przygotowania do wyjazdu

  Bardzo ważnym elementem wyjazdu wakacyjnego jest jego przygotowanie. Na tym etapie nie powinniśmy niczego bagatelizować i skrupulatnie zadbać o ważność dokumentów oraz stan pojazdu.

  Przed wyjazdem sprawdźmy, czy wszystkie dokumenty są aktualne – mowa zwłaszcza o badaniu technicznym pojazdu oraz obowiązkowym ubezpieczeniu OC. Od kilku miesięcy nie mamy obowiązku posiadania przy sobie polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego w Polsce, jednak należy pamiętać, że oba dokumenty będą nam potrzebne podczas wyjazdu zagranicznego.

  Ważne jest również sprawdzenie stanu auta – płynów eksploatacyjnych i ciśnienia w oponach, a także stanu hamulców w pojeździe. Pamiętajmy również o weryfikacji sprawności żarówek (zapasową żarówkę zawsze warto mieć w schowku) czy piór do wycieraczek. Komfort jazdy poprawi nam sprawna i odgrzybiona klimatyzacja. W samochodzie powinien znaleźć się także obowiązkowy zestaw: apteczka, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelka odblaskowa.

  Ubezpieczenie pojazdu i pomoc na drodze

  Oprócz wspomnianego obowiązkowego ubezpieczenia OC ppm należy rozważyć nabycie innych ubezpieczeń, takich jak assistance czy auto casco.

  Ten pierwszy produkt zapewni nam niezbędną pomoc na drodze w przypadku kolizji, awarii, wypadku czy unieruchomienia pojazdu. W ofercie RESO dostępne jest assistance w trzech wariantach – podstawowym, rozszerzonym i maksymalnym, który jest zalecany dla osób podróżujących zagranicą.

  Z kolei auto casco to ubezpieczenie, które obejmuje szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia. Ten produkt uchroni nas przed dużymi stratami materialnymi w przypadku, gdy sami uszkodzimy auto lub gdy zostanie nam skradzione. W ofercie RESO zakres terytorialny AC obejmuje Polskę lub Europę.

  Technika bezpiecznej jazdy

  Jednym z warunków bezpiecznej jazdy jest zachowanie dobrej kondycji psychofizycznej. Kierowca powinien być wypoczęty oraz wyspany. Zaleca się robić przerwy w trasie, podczas których można odpocząć, rozprostować nogi czy wykonać kilkanaście przysiadów. Utrzymując dobrą kondycję łatwiej będzie nam uniknąć błędu i przewidzieć decyzję innych kierowców. Pamiętajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania oraz dostosowywania prędkości do warunków pogodowych.

  Nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa pojazdom i pieszym oraz niezachowanie odpowiedniej odległości na drodze to najczęstsze przyczyny zdarzeń. Warto przy tym pamiętać o zasadzie 3 sekund – określa ona w sekundach minimalny odstęp, jaki należy zachować od poprzedzającego pojazdu. Reguła jest uniwersalna dla każdej prędkości, a bezpieczna odległość, jaką należy utrzymać między pojazdami, rośnie wraz z rozwijaną prędkością. Możemy wykorzystać przy tym dowolny nieruchomy obiekt, na przykład znak drogowy, przy którym jadący przed nami pojazd się znajduje. Jeśli miniemy wybrany znacznik trzy sekundy później, taki odstęp zapewni bezpieczeństwo oraz komfort ruchu i zarazem umożliwi zareagowanie w razie gwałtownego i niespodziewanego hamowania pojazdu przed nami.

  Na drodze powinniśmy unikać gwałtownych manewrów oraz zachować spokój i rozsądek.

  Dostosowując się do powyższych zasad na pewno przyczynimy się do tego, aby nasza podróż była spokojna i bezpieczna, a wakacje szczęśliwe.

 • Żegnamy się z „Suwalską ćwiartką”. Zawody RESO Suwałki 10,5 odbyły się po raz ostatni 09 lipca 2019

  Podczas minionego weekendu odbyła się ostatnia edycja RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Wzięła w niej udział rekordowa liczba ponad 1200 uczestników z jedenastu krajów. Już za rok Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy wsparciu RESO Europa Service zorganizuje półmaraton.

  RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania to festiwal biegów odbywający się od 2015 roku. RESO Europa Service po raz czwarty była sponsorem generalnym wydarzenia. Wraz ze wzrostem mody na bieganie, rosła popularność zawodów. W 2015 roku w „Suwalskiej ćwiartce” wzięło udział 121 biegaczy. W tym roku na starcie biegu głównego stanęło 550 zawodników z jedenastu państw (m. in. Polski, krajów sąsiadujących, Francji, Danii czy Norwegii), a łącznie we wszystkich biegach podczas tegorocznej edycji wzięło udział ponad 1200 uczestników.

  Zwycięzcą „Suwalskiej Ćwiartki” okazał się Robert Głowala z Wilgi Garwolin, aktualny wicemistrz Polski w biegu na 5000 m, który pokonał dystans 10,5 km w czasie 0:31:43. Poprawił tym samym o 28 sekund dotychczasowy rekord trasy należący do Kenijczyka Nelsona Cheruticha.

  W „Suwalskich Debiutach”, czyli biegu na 3,5 km, zwyciężył Białorusin Henadz Verkhavodkin z czasem 0:11:07.

  Oprócz biegów głównych w ramach RESO Suwałki 10,5 odbył się charytatywny Bajkowy bieg oraz Biegi pełne energii, w których rywalizowały dzieci na dystansach 150 m, 600 m i 900 m.

  Tegoroczny Festiwal biegów zakończył niedzielny happeningowy Bieg na Wyspę. Grupa ponad stu osób (na zdjęciu) wystartowała o godz. 9:00 z Placu im. M. Konopnickiej. Meta znajdowała się na wyspie Zalewu Arkadia, gdzie na wszystkich czekało smaczne śniadanie.

  #PomaganiePrzezBieganie

  Podczas ostatniej edycji RS10,5 każdy przebiegnięty kilometr miał ogromną moc! RESO Europa Service przed zawodami zapowiedziała, że przekaże na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach 1 zł za każdy przebiegnięty kilometr przez wszystkich uczestników biegów „Suwalskie Debiuty” (3,5 km) oraz „Suwalska Ćwiartka” (10,5 km), którzy ukończą trasę.

  Zgodnie z danymi datasport bieg „Suwalskie Debiuty” ukończyło 120 zawodników. Z kolei bieg główny pokonało 522 biegaczy. Oznacza to, że na konto „Bajki” trafi 5901 zł!

  To jednak nie wszystko. Do powyższej kwoty należy doliczyć 5 zł za każdego, kto przejechał 5 km na rowerze stacjonarnym znajdującym się w namiocie RESO. Ta sztuka udała się 370 osobom, co daje dodatkowe 1850 zł.

  Łączna kwota, którą przekażemy Bajce, to 7751 zł. Wszystko dzięki fantastycznym biegaczom oraz suwalczanom, którzy bardzo aktywnie włączyli się do naszej rowerowej akcji. W imieniu całej firmy wszystkim serdecznie dziękuję i już teraz zapraszam do udziału w przyszłorocznym festiwalu biegów, podczas którego odbędzie się półmaraton – powiedział Tomasz Szyszko, rzecznik prasowy RESO Europa Service.

  Tegoroczna edycja RESO Suwałki 10,5 była ostatnią w dotychczasowej formule. W 2020 roku ćwierćmaraton zostanie zastąpiony przez półmaraton, natomiast trasa „Suwalskich Debiutów” zostanie wydłużona z 3,5 do 5 km.

 • Już za tydzień RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania 28 czerwca 2019

  W dniach 6-7 lipca odbędzie się największe biegowe wydarzenie roku w północno-wschodniej Polsce – RESO Suwałki 10,5. Będą to historyczne, bo ostatnie zawody na dystansie ćwierćmaratonu. Poza tym rywalizacja odbędzie się na innych dystansach. Z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy, wysokiego poziomu sportowego, dynamicznej muzyki oraz świetnej atmosfery.

  Harmonogram zawodów
  Zawody RESO Suwałki 10,5 rozpoczną się o godz. 16:00 od rywalizacji dzieci w ramach ZWM Dojnikowscy Biegi Pełne Energii. Zaczniemy od Biegu Krasnoludków (przedszkolaków z rodzicami, roczniki 2012-2016) oraz biegów uczniów szkół podstawowych (dystans 600 m dla roczników 2009-2011 oraz 900 m dla roczników 2004-2008).

  Następnie o godz. 17:30 odbędzie się Bajkowy bieg charytatywny na dystansie 1 km, w którym mogą wziąć udział absolutnie wszyscy. W tym biegu liczy się przede wszystkim integracja uczestników: dzieci, dorosłych, seniorów, osób pełnosprawnych i z dysfunkcjami.

  Od godz. 18:00 na chwilę odpoczniemy od sportowej rywalizacji, a czas umili wszystkim Witek Muzyk Ulicy – charyzmatyczny artysta, który swoją dynamiczną muzyką pozytywnie nastroi wszystkich uczestników wydarzenia przed decydującymi biegami.

  O godz. 19:30 rozpocznie się bieg na dystansie 3,5 km – „Suwalskie Debiuty”. Podczas tej rywalizacji równolegle wystartuje Bieg na cztery łapy (bieg z czworonogami organizowany we współpracy z Fundacją Zwierzęta Niczyje) oraz Suwałki Marsz! (nordic walking na dystansie 2 km).

  Kulminacyjny moment wydarzenia, a zarazem bieg główny „Suwalska ćwiartka” rozpocznie się o godz. 21:00. Wówczas na linii startu zbierze się kilkuset uczestników historycznego, bo ostatniego biegu w Suwałkach na tym dystansie. Przypomnijmy, że od 2020 r. zawody odbywać się będą na dystansie 21 km pod nazwą RESO Suwałki Półmaraton.

  W niedzielę (7 lipca) o godz. 9:00 odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”. Linię startu wyznaczono na Placu im. M. Konopnickiej w Suwałkach, natomiast meta znajdzie się na wyspie Zalewu Arkadia, gdzie na wszystkich uczestników czekać będzie przepyszna jajecznica.

  Strefa Kibica RESO
  RESO Suwałki 10,5 to nie tylko rywalizacja sportowa! Osoby, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegach, będą mogły dopingować pozostałych biegaczy. Co więcej – również mogą zwyciężyć, bowiem organizatorzy przygotują konkurs kibiców RS10,5.

  Pracownicy RESO chcą włączyć się do walki o tytuł mistrzów kibicowania! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Strefy Kibica RESO, która będzie się znajdować w firmowym namiocie zlokalizowanym na Placu im. M. Konopnickiej tuż przy linii startu.

  #PomaganiePrzezBieganie
  Zawody RESO Suwałki 10,5 po raz drugi przyjmą charakter charytatywny. W zeszłym roku podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Bajka, a oprócz tego odbył się Bajkowy bieg charytatywny. W tym roku placówka może liczyć na jeszcze większą pomoc, a wszystko za sprawą RESO Europa Service!

  Podczas tegorocznej edycji RS10,5 nasza firma przekaże na rzecz Bajki jedną złotówkę za każdy przebiegnięty kilometr przez wszystkich uczestników Suwalskich Debiutów (dystans 3,5 km) oraz Suwalskiej Ćwiartki (10,5 km). Zatem im więcej osób weźmie udział w biegach, tym większa kwota trafi na rzecz Bajki!

  Każdy przebiegnięty kilometr będzie miał ogromną moc!

  Co więcej, w Strefie RESO, która będzie zlokalizowana przy Placu im. M. Konopnickiej, będzie stał stacjonarny rower. Jest to atrakcja dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegach, jednak korzystać z niej będą mogli oczywiście także biegacze. Za przejechanie 5 kilometrów zapłacimy 5 złotych na rzecz Bajki!

  Każdy, kto pokona ten dystans, otrzyma piękną opaskę z wyjątkowym hasłem – Pomaganie przez Bieganie. Opaska jest przepustką do wzięcia udziału w Biegu śniadaniowym na wyspę, który odbędzie się w niedzielę (7 lipca).

  Opaskę będzie można również nabyć. Jej koszt to 5 złotych. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie oczywiście przekazany Bajce.

  Więcej informacji na stronie zawodów – www.resosuwalkibieg.pl.

  Foto: Krzysztof Karpiński

 • Balcia integruje się z TubaPay 17 czerwca 2019

  Balcia Insurance SE rozszerza dotychczasową współpracę z Bacca. Agenci RESO Europa Service skorzystają z terminali płatniczych TubaPay. Ich klienci wygodnie opłacą składki za pomocą kart płatniczych.

  TubaPay – wygoda i bezpieczeństwo transakcji

  TubaPay to inteligentny i zintegrowany terminal płatniczy stworzony specjalnie dla agentów ubezpieczeniowych. Pozwala im na bezgotówkowe rozliczanie się z ubezpieczycielem i klientami, a także na wygodne raportowanie oraz przeglądanie i analizę wszystkich transakcji. Terminal umożliwia klientom opłacenie składki kartą, Blikiem, GooglePay lub ApplePay.

  Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o TubaPay, wiedzieliśmy, że na pewno z czasem rozszerzymy naszą współpracę z Bacca o tę nową funkcjonalność. Obecnie opłacanie jakichkolwiek zakupów kartą płatniczą lub telefonem jest standardem, którego oczekują także nasi klienci. Jest to niewątpliwe udogodnienie dla wszystkich stron: klientów, pośredników ubezpieczeniowych, jak również zakładów – powiedział Artur Stępień, dyrektor Balcia Insurance SE Oddział w Polsce.

  Integracja systemu z siecią sprzedaży RESO

  Zintegrowany terminal płatniczy TubaPay przyjmuje płatności za każdą polisę od zakładów ubezpieczeń, które dołączyły do systemu. Oznacza to, że jeśli agent posiada już taki terminal, to od lipca będzie mógł z niego korzystać także przy pobieraniu płatności za ubezpieczenia Balcia. Natomiast jeśli jeszcze nie jest posiadaczem terminala, kierownicy sprzedaży RESO wyjaśnią, co należy zrobić, aby móc korzystać z terminala TubaPay.

  Obecnie prowadzimy ostatnie prace integracyjne naszych systemów z TubaPay. Już w lipcu agenci RESO będą mogli korzystać z tego rozwiązania przy sprzedaży produktów ubezpieczeniowych Balcia – powiedziała Inga Powichrowska, dyrektor departamentu sprzedaży RESO Europa Service Sp. z o. o. Nasi kierownicy sprzedaży regionów będą spotykać się z agentami i służyć im pomocą, zwłaszcza pod kątem technicznym. Liczymy na to, że większość naszych pośredników zdecyduje się na rozwiązanie TubaPay – dodała.

  Wyższy poziom współpracy

  Terminal TubaPay to ułatwienie nie tylko dla klientów, którzy mogą wygodnie opłacać polisy kartą płatniczą lub telefonem. System jest także dużym udogodnieniem dla towarzystw ubezpieczeniowych.

  Integracja z TubaPay nie zajmuje dużo czasu, wspieramy ubezpieczyciela na każdym etapie. Korzyści z dołączenia do systemu są bezdyskusyjne. Dzięki TubaPay zakłady ubezpieczeń wchodzą w nowy etap rozliczeń bezgotówkowych z agentami. Minimalizują zatory płatnicze i eliminują ryzyko błędów w rozliczeniach. To wszystko przekłada się na dobre relacje i budowanie wzajemnego zaufania, które są bezcenne w dzisiejszych czasach – zauważył Cezary Świerszcz, prezes Bacca.

 • Czy warto nabyć home assistance? 06 czerwca 2019

  Home assistance to usługa dostępna wraz z Dom Pakietem, czyli ubezpieczeniem domów i mieszkań. Czym jest i co daje ubezpieczonemu? Kiedy można z niej skorzystać? I czy warto ją nabyć?

  Home assistance to dodatkowa usługa, którą możemy nabyć przy zakupie ubezpieczenia domu lub mieszkania. Polega ona na organizacji i pokryciu kosztów napraw w naszej nieruchomości i dotyczy awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania, alarmowej czy monitoringu, urządzeń grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz sprzętu AGD, RTV i komputerowego.

  Assistance domowy jest coraz popularniejszy. Zdecydowana większość posiadaczy ubezpieczenia Dom Pakiet zdecydowała się na wzbogacenie swojej polisy o tę usługę. Wraz ze wzrostem świadomości klientów zwiększa się także ilość interwencji specjalistów delegowanych przez ubezpieczycieli.

  Dzięki home assistance za relatywnie niskie pieniądze zapewniamy sobie pomoc fachowca w nieprzewidzianych sytuacjach. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że ubezpieczyciel zawsze musi odpowiedzieć na nasze wezwanie. Nie przejmujemy się zatem dostępnością specjalistów, zwłaszcza, gdy awaria przytrafi się w weekend lub święta. Co ważne – nie ponosimy przy tym kosztów za dojazd i usługę fachowca, a jedynie za część, którą trzeba wymienić.

  Posiadanie home assistance gwarantuje szybką i skuteczną interwencję fachowca w przypadku awarii czy uszkodzenia w naszej nieruchomości. Balcia, jako ubezpieczyciel, pokrywa koszty tej usługi – powiedział Ireneusz Drzewiecki, manager ubezpieczeń majątkowych RESO Europa Service.

  Poczucie komfortu

  Posiadając usługę home assistance nie musimy martwić się, gdy coś się wydarzy. Gdy mamy problem w domu, to dzwonimy do ubezpieczyciela i zgłaszamy potrzebę skorzystania z usługi assistance. Po opisaniu awarii, Balcia wysyła do nas odpowiedniego specjalistę, który błyskawicznie pomoże rozwiązać problem.

  Zdecydowanie warto nabyć home assistance, ponieważ daje nam ono poczucie komfortu. Nie musimy się niczym przejmować. W ramach usługi specjaliści są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możemy to sobie zapewnić za kilka złotych w skali roku – zakończył Drzewiecki.

  Więcej informacji na temat ubezpieczenia Dom Pakiet i Home Assistance znajduje się tutaj.