RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Zawody RESO Suwałki Półmaraton 2020 odwołane. Oświadczenie organizatorów 22 kwietnia 2020 12:15

Drodzy Biegacze,

 

Tegoroczny kalendarz biegowy staje się coraz bardziej ubogi. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 powoduje, iż organizatorzy wielu wydarzeń biegowych zostali zmuszeni do zmiany ich terminu lub odwołania.

 

W ostatnim czasie otrzymywaliśmy wiele pytań dotyczących RESO Suwałki Półmaratonu, w tym czy pierwsza edycja biegu organizowanego w nowej formule odbędzie się 4 lipca 2020 roku?

 

Analizując wiele scenariuszy zorganizowania biegu w zaplanowanym terminie, zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy bezpieczeństwo uczestników, ale także chcieliśmy utrzymać niepowtarzalny klimat naszego miejskiego święta biegania. Klimat, który bez biegaczy i kibiców ciężko jest stworzyć.

 

Dlatego też podjęliśmy decyzję o odwołaniu biegu. Decyzja, która dla organizatorów i partnerów RESO Suwałki Półmaratonu jest niezwykle trudna, ponieważ w organizację tegorocznej edycji wspólnie włożyliśmy dużo wysiłku, aby „debiut półmaratonu” w Pogodnych Suwałkach pozostał na długo w pamięci uczestników. Niemniej zarówno OSiR w Suwałkach, jak i sponsor generalny RESO Europa Service byli zgodni co do tego, że organizacja zawodów w pierwotnym terminie nie jest możliwa.

 

Do miasta nad Czarną Hańczą, które w tym roku obchodzi 300-lecie nadania praw miejskich, ponownie zaprosimy biegaczy 3 lipca 2021 roku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powitać Was na słynnym suwalskim czerwonym dywanie, czyli w stylu, w jakim witamy biegaczy od 2016 roku.

 

Przyłączając się do akcji #wystartujępóźniej, a także promując pomoc placówkom medycznym zaangażowanym w walkę z koronawirusem, osobom, które zapisały się do udziału w biegu 04 lipca 2020 r. i wniosły opłatę, chcielibyśmy zaproponować jeden z poniższych wariantów:

 

  • przeniesienie opłaty startowej na przyszłoroczną edycję 2021 (3 lipca)
  • zwrot opłaty startowej z uwzględnieniem kosztów transferu środków oraz zobowiązań wynikających z regulaminu systemu płatności elektronicznej (10 % wartość opłaty startowej);
  • przekazanie opłaty startowej jako darowizny na zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

O swojej decyzji poinformujcie nas do 30 kwietnia za pomocą elektronicznego formularza: https://forms.gle/bTps3cPkaY88ANj36