RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
RESO ma już 15 lat! 20 października 2020 15:22

Dziś RESO Europa Service obchodzi swoje 15-lecie! Suwalska spółka świętuje jubileusz jako największa wyłączna agencja ubezpieczeniowa w Polsce, której zaufało już ponad 4 miliony klientów i niemal 10 tysięcy pośredników.

Początki biznesu

RESO Europa Service Sp. z o. o. została zarejestrowana w dniu 20 października 2005 roku jako podmiot zajmujący się przede wszystkim sprzedażą ubezpieczeń oraz likwidacją szkód. Współzałożycielem spółki był Bronisław Woźnialis, który od początku pełni funkcję prezesa zarządu.

- Zakładając RESO marzyliśmy o tym, aby robić coś, co ma sens i będzie potrzebne dla innych ludzi. Chcieliśmy stworzyć spółkę, która z jednej strony da nam pracę i pieniądze, a z drugiej pozwoli spełniać marzenia. Po 15 latach z satysfakcją mogę stwierdzić, że wiele udało nam się osiągnąć – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o.

Od 4 osób do największej wyłącznej agencji w Polsce

Pierwotnie spółka zatrudniała 4 osoby i współpracowała z towarzystwem ubezpieczeniowym – ADB RESO Europa, stąd przyjęta nazwa przedsiębiorstwa.

Od 2009 r. RESO Europa Service rozpoczęła ścisłą współpracę z łotewskim zakładem ubezpieczeń Balcia Insurance SE, na początku jako przedstawiciel zakładu, a następnie jako Partner Generalny w Polsce. Był to przełomowy moment, który rozpoczął dynamiczny rozwój RESO. Balcia wchodziła na polski rynek z ambicjami. Rozpoczęła od nietypowego produktu – ubezpieczenia turystycznego na terenie Białorusi i Rosji. Następnie w ofercie RESO pojawił się najpopularniejszy produkt – ubezpieczenie OC ppm, a po nim szereg pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych, takich jak Dom Pakiet i Biznes Pakiet.

W latach 2011-2015 RESO stabilnie rozwijała swój biznes, zbierając ok. 80-90 mln zł przypisu rocznie. W kolejnych latach nastąpił dynamiczny rozwój spółki – zarówno pod kątem przypisu (rekordowy wyniósł 340 mln zł w 2017 r.), jak i wielkości sieci sprzedaży, ilości zlikwidowanych szkód czy liczby zatrudnianych pracowników na terenie całej Polski.

Obecnie RESO Europa Service jest największą wyłączną agencją ubezpieczeniową w Polsce, której w ciągu 15 lat zaufało ponad 4 miliony klientów i niemal 10 tysięcy pośredników ubezpieczeniowych.

Świętowanie zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną spółka nie organizuje żadnych uroczystości i wydarzeń. Świętowanie odbywa się wewnątrz firmy, a ściślej mówiąc – wewnątrz poszczególnych komórek organizacyjnych RESO.

- Respektujemy wszelkie obostrzenia, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Obchody jubileuszu 15-lecia RESO są bardzo nietypowe. Pracownicy nie opuszczają swoich codziennych miejsc pracy. Wszystko po to, aby nikogo nie narażać – powiedział Bronisław Woźnialis, który następnie dodał: Pomimo pandemii, chcemy cieszyć się tym dniem i dzielić się naszą radością z innymi. Dlatego zdecydowaliśmy wesprzeć Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka”, która jest na końcowym etapie budowy szkoły branżowej dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. 15 tys. zł na 15 lat to nasz kolejny wkład w budowę tej szkoły!

Podziękowania

Jubileusz to świetna okazja do podziękowań dla osób, które przyczyniły się do rozwoju RESO. Z tego powodu pracownicy spółki nagrali specjalny film. Można go zobaczyć tutaj.