RESO Europa Service Sp. z o. o. - Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

RESO Europa Service Sp. z o. o.

Sprawdzony partner w ubezpieczeniach

« Powrót
Podsumowanie RESO WAKE CUP 28 lipca 2015

Podczas minionej soboty na kąpielisku Głębokie w Szczecinie odbyły się ogólnopolskie zawody w wakeboardzie RESO WAKE CUP. Na Floating Park Głębokie swoje umiejętności prezentowała absolutna krajowa czołówka. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla kibiców.

Wakeboarding to sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny przymocowanej do wyciągu. Krótko mówiąc – jest to snowboard na wodzie. Dyscyplina sportowa, która zdobywa coraz większą rzeszę entuzjastów na całym świecie. Najlepsi wakeboarderzy wykonują skoki z wybicia z wody lub z przeszkód. W obu przypadkach polega to na obracaniu się i chwytaniu deski na wysokości do 4m. Zawodnicy wykonują ewolucje w powietrzu przy prędkości 40-50 km/h. Czyni to wakeboarding niesłychanie efektowną dyscypliną sportową, choć wymagającą wielkich umiejętności. Wakeboarding ubiegał się o włączenie do program Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, które odbędą się w Tokio. Ostatecznie został odrzucony, jednak wraz z jego coraz większą popularnością nie jest wykluczone, że pojawi się w programie kolejnych IO w 2024 roku.

Podczas zawodów w Szczecinie, oprócz najlepszych polskich wakeboarderów, mieliśmy przyjemność podziwiać wyśmienity zespół CHORZY, prezentujący ambitną muzykę rockową, a także KIERU, DJ SIN SENSOR, DJ LAAX, DJ TICK oraz DJ TEOEM.

RESO Europa Service była głównym sponsorem zawodów.

Oficjalne wyniki RESO WAKE CUP:

Dzieci:

1. Dominik Oberlan
2. Klaudiusz Gwiazda
3. Jakub Kiezik
4. Jakub Kado
5. Jeremiasz Kłaczyński
6. Marcel Sawicki
7. Lena Kaczmarek

Kobiety:

1. Eliza Eliasz
2. Sandra Keller
3. Justyna Wichlińska
4. Anna Szymaniak

Mężczyźni:

1. Piotr Pawelczyk
2. Michał Adamek
3. Mateusz Gaworski
4. Mateusz Wawrzyniak
5. Maurycy Karczewski
6. Maice Dittrich
7. Maciek Misiolek

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!