Odwołaj Mandat - Centrum Pomocy RESO
Sytuacji, w których kierowca może zostać ukarany na drodze jest wiele. Okoliczności te nie należą do najprzyjemniejszych. Tym bardziej, że wedle nowych przepisów, ilość zgromadzonych punktów karnych może znacząco wpływać na wysokość składki ubezpieczenia OC ppm. W takich warunkach odwołanie od mandatu, który mógł być niezasadnie wystawiony jest istotne.
Centrum Pomocy RESO – jak odwołać się od mandatu?
Zdajemy sobie z tego sprawę, że odwołanie od mandatu wymaga przygotowania odpowiedniego pisma i przedstawienia dowodów. Dla naszych nowych Klientów przygotowaliśmy specjalną, darmową usługę. Profesjonalne wsparcie prawne - odwołanie od mandatu. Wzór już nie będzie Ci potrzebny, wystarczy, że zadzwonisz do Centrum Pomocy RESO, a doświadczony prawnik udzieli Ci nie tylko porady, ale sporządzi spersonalizowane odwołanie w sytuacji, gdy Twój mandat będzie niezasadny!
Jak uzyskać możliwość skorzystania z usługi RESO?
Możliwość skorzystania z takiej darmowej usługi zyskali nowi Klienci RESO, którzy kupili ubezpieczenie OC u Agenta współpracującego z nami za pośrednictwem naszego portalu sprzedażowego - Panelu Agenta. Program obowiązywał od 5 lipca 2022 roku do 30 września 2022 i dotyczy on wszystkich Zakładów Ubezpieczeń dostępnych w ofercie RESO. Klienci, którzy zawarli polisę w tym okresie nie będą się zastanawiać, jak napisać odwołanie od mandatu. Zajmą się tym nasi specjaliści.
Wraz z polisą generował się certyfikat, który daje możliwość skorzystania z tej profesjonalnej usługi. Zakres usług dotyczy wszystkich spraw związanych z procedurami obejmującymi zakwestionowanie kar nakładanych mandatami karnymi w związku z naruszeniem przepisów prawa o ruchu drogowym. Klient ma możliwość skorzystania z usługi raz w zakresie jednego zdarzenia (tj. jednej sprawy) w okresie trawania umowy ubezpieczenia OC ppm. Na certyfikacie znajduje się specjalny numer infolinii RESO, pod który należy zadzwonić, aby uzyskać pomoc prawną. Nasi prawnicy udzielą Ci telefonicznej porady prawnej oraz pomogą w opracowaniu dokumentów związanych z odwołaniem się od mandatu. Nie czekaj. Jeżeli podejrzewasz, że był niezasadny – skorzystaj z darmowej konsultacji i odwołaj mandat!
W jakich sytuacjach może przydać się taka pomoc?
Sytuacji, w których potrzebna jest taka pomoc jest wiele. Dlatego niekiedy możliwość skontaktowania się z prawnikiem z miejsca zdarzenia i udzielenie instrukcji jak postępować w zaistniałych okolicznościach jest bardzo pożyteczne. Do najczęstszych sytuacji należy np. odwołanie się od mandatu za parkowanie, czy brak biletu, kiedy to otrzymaliśmy np. mandat, a nasz bilet parkingowy zsunął się w niewidoczne miejsce. Wielu kierowców otrzymuje mandaty z kamer za przejazd na czerwonym świetle w momencie, kiedy urządzenie zadziałało niepoprawnie (dotyczy czasami również fotoradarów). Odwołanie się od mandatu za przekroczenie prędkości to także bardzo częste zjawisko, a są sytuacje, w których fotokomórka pokazuje inną prędkość, a nasz licznik, czy nawigacja w samochodzie również inną. Nieprawidłowy odczyt to dowód na to, że nie powinniśmy przyjąć takiego mandatu, a jednocześnie nie wpłynie to na zwyżkę ubezpieczenia OC.
Skorzystaj z oferty Agentów RESO Ubezpieczenia! Numer infolinii dla naszych nowych Klientów, którym przysługuje prawo do odwołania od mandatu:
W jakich sytuacja Klienci najczęściej potrzebują pomocy?
Nasi nowi Klienci mogą skorzystać z pomocy prawnej w takich sytuacjach, jak np.:
- Zatrzymałam/em się na miejscu dla niepełnosprawnych, nie wyłączam silnika, za kilka minut planowałam/em odjechać. Czy ukaranie mandatem przez Policjanta będzie zasadne i mam go przyjąć?
- Jechałam/em samochodem i wpadłam/em w dziurę w jezdni, co spowodowało uszkodzenia. Co mam zrobić?
- Otrzymałam/em dokumenty z ITD, z których wynika, że rzekomo przekroczyłam/em prędkości, co miało zostać zarejestrowane zdjęciem wykonanym przez fotoradar. Jestem pewna/pewien, że nie przekroczyłam/em prędkości z uwagi na niesprawny samochód. Czy mogę nie przyjmować mandatu?
- Otrzymałam/em wysoki mandat za przekroczenie prędkości? Czy mogę rozłożyć go na raty?
- Jadąc samochodem służbowym zostałam/em skontrolowany przez policję. Funkcjonariusz zamierza wystawić mi mandat za brak gaśnicy. Ja jestem tylko kierowcą, czy mam ponosić za to odpowiedzialność?
- Zatrzymałam/em samochód przed znakiem „Zakaz zatrzymywania się B-36”. Pod znakiem nie było żadnej tabliczki, a zostałam/em ukarany mandatem. Jeżeli zakaz obowiązywał za znakiem, to czy mogę odmówić przyjęcia mandatu?
- Otrzymałam/em wyrok nakazowy, z którego wynika, że popełniłam/em wykroczenie, nie zachowując należytej staranności przy nawracaniu. Jak mogę się od niego odwołać?
- W związku z przekroczeniem prędkości o 60 km/h zatrzymano mi prawo jazdy, czy mogę skrócić ten okres albo zrobić cokolwiek, by nadal prowadzić samochód?
- Policjant zmierzył prędkość mojego samochodu radarem i twierdzi, że przekroczyłem prędkość o 20 km/h. Nie zgadzam się z nim. Uważam, że jechałam/em przepisowo, a funkcjonariusz dokonywał pomiaru ze zbyt dużej odległości. Jak mogę to udowodnić?